Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum Soumaya
The Soumaya Museum

Autor: FR-EE | Fernando Romero
Adresa: Miguel de Cervantes Saavedra 303, Mexiko | mapa
Investor: Museo Soumaya “Fundación Carlos Slim”
Realizace: 2011

Muzeum Soumay je součástí velké rozvojové plochy se smíšeným užitím na kraji čtvrti Polanco, jedné z výlučných částí Mexico City. Ve čtyřicátých letech zde bývala průmyslová zóna. Muzeum má nastartovat rozvoj a transofmaci území, aktivovat a zesilovat veřejný prostor a podporovat obchod v okolí.
Aby byla vytvořena nová identita místa, bylo třeba navrhnout jak silnou urbánní, tak ikonickou přítomnost. Proto bylo muzeum Soumay koncipováno jako rotující sochařská stavba, která je objektem i částí města. Avantgardní tvar definuje nové paradima na ose mexické i mezinárodní architektury.
Schránku budovy tvoří 28 zakřivených ocelových sloupů, které se liší velikostí a tvarem. Celá struktura je stabilizována systémem sedmi prstenců, každý na jednom podlaží.
Sbírky jsou chráněny neprůhlednou fasádou tvořenou šestiúhelníkovými hliníkovými moduly, které zajišťují ochranu a trvanlivost celé budovy. Sestava jedinečných modulů odráží různorodost muzejních sbírek, které čítají druhou největší kolekci Rodinových soch, křídlo se středověkým a renesančním uměním a galerii impresionismu.
Tato různorodá kolekce se rozprostírá na ploše 6,000 m² výstavního prostoru na šesti podlažích. V budově se také nachází řada veřejných i soukromých provozů jako je auditorium s 350 sedadly, knihovna, restaurace, obchod se suvenýry, víceúčelová hala a kanceláře. Nelineární propojení provozů vytváří zóny interakce uživatelů tak, jak lidé meandrují budovou a kulminují v přirozeně osvětlené galerii v posledním podlaží.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 08.07.13
Návštěvnost: 38014 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hasičáky pofu 13.07.13 09:44
další snaha o bilbao? tomcerny 03.08.13 08:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.