Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Klub Jamka

Autor: IGLOO ARCHITEKTI | Jan Pačka, Igor Šimon, Zuzana Šimonová
Adresa: Nádražní 66/1, Žďár nad Sázavou, Česká republika | mapa
Web: www.klub-jamka.cz
Realizace: 2013

Zadáním investora byl návrh konverze utilitárních suterénních prostor polyfunkčního domu ve Žďáru nad Sázavou na univerzální prostor klubu s barem a potřebným hygienickým zázemím.
     Nejdříve jsme dispozici  původního výměníku tepla a skladu piva "vyčistili" od stávajících dělících konstrukcí a také "bludište" technických rozvodů, které lze dnes uspořádat na nepoměrně menším prostoru.
     Nový prostor jsme pojali jako kombinaci základních barevných odstínů - černá, bílá, šedá - které jsou akcentovány výrazněšími barevnými prvky - barové židle, barová deska, spáry obkladů a podlahy na WC,  ale i samotné zásoby na baru. Bílá a šedá, kombinace lesklých a matných povrchů hrají důležitou roli v možnostech nasvětlení prostoru pomocí skrytých LED pásků. LED osvětlení v kombinaci se stmívatelnými průmyslovými "želvami" na stropě umožňuje vytvořit v klubu mnoho barevných kombinací a světelných nálad v různých intenzitách dle aktuální potřeby. Z materiálů se uplatňují především černá ocel, nerez, zrcadla, cementová a epoxidová stěrka, přírodní a lazurované omítky, překližka. Volba materiálů a jejich přirozený vzhled odrážejí původní utilitární a průmyslovou náplň suterénu. Industriální vzhled je však "zjemněn" dřevěným mobiliářem a řemeslnými detaily zámečnických a truhlářských prvků.
     Dispozičně je prostor členěn na vymezené hygienické zázemí, prostor baru a prostor pro sezení a tanec s čelní stěnou uzpůsobenou pro projekci. Prostor u baru je doplněn o překližkovou "sochu" - Meeting point, která je kocipována jako společenskostmelující prvek :). Panáka s kamarádem, seznámení se, nebo jen pokec na stojáka je možné praktikovat nejlépe zde - u zdroje tekutin a s přehledem nad celým prostorem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.06.13
Návštěvnost: 43501 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.