Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Srpkovitý dům

Autor: Andrew Peter Burns
Adresa: 16/18-20 Goodhope St, Paddington, Sydney, Austrálie | mapa
Web: www.sherman-scaf.org.au
Realizace: 2013

‘Crescent House’ je prvním z dočasných letních pavilonů, které v budoucnu každoročně vzniknou na zahradě Sherman Contemporary Art Foundation v sydneyské čtvrti Paddingtonu. Hlavním cílem těchto 'pomíjivých struktur' je přiblížit architektonické myšlení co nejširšímu publiku.
Letošní pavilon tvoří dvojice oblouků umístěných uvnitř zdánlivě jednoduché pravoúhlé formy. Oblouky objekt půlí a přechází ve dva páry ostrých hrotů směřujících do prostoru za pavilonem. Kombinací křehkosti a mohutnosti je veden prostorový dialog se specifickými kvalitami.
Struktura se vyznačuje svojí nejasností oscilující mezi architekturou a uměleckým objektem. Zarámování proměňuje obyčejný růžový plot v nádhernou přírodní scenérii. Výsledný pavilon reaguje základními prvky; temnota a světlo, nabízí dojem noční oblohy skrze ohořelý yaki-sugi (spálený cedr) jako připomínku častých lesních požárů v Austrálii.
Vznik pavilonu iniciovala a finančně podpořila Sherman Contemporary Art Foundation, BVN Donovan Hill, Cameron Family Foundation a Nelson Meers Foundation.
Andrew Burns Architect

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 02.06.13
Návštěvnost: 38128 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.