Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Knihkupectví Kanzelsberger – CČM

Autor: chiaro design | Jan Růžička
Adresa: Centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha, Česká republika
Realizace: 2013 Užitná plocha: 983 m²

Projekt knihkupectví v dostavbě Centra Černý Most vznikl jako pilotní verze nové koncepce interiérů firmy Kanzelsberger.Ta vychází ze základních prvků, které jsme použili již například v pobočce v Českých Budějovicích. Jedná se především o koncepci zatmaveného interiéru s ostře nasvětlenými prezentačními a grafickými plochami v kontrastujících jasných barvách.

Na Černém Mostě bylo ale naším cílem vytvořit koncept daleko bližší zákazníkům. Výměra bezmála 1000 m² byla pro tento účel ideální a dovolila nám vytvořit jak vizuálně přehlednou koncepci prodejní plochy, tak odpočinkovou zónu s dřevěným pódiem, sedačkami a kavárenskými stolky. Zde si mohou návštěvníci nerušeně číst úryvky z knih, nebo jen odpočívat v klidném prostředí.
Barevnost interiéru vychází z korporátního grafického designu firmy Kanzelsberger, jehož základem je jasně červená barva s doplňkovou bílou. Zde jsme tuto barevnost doplnili dřevěnými plochami a barevnými koberci, které spolupracují s orientačním systémem a vytváří ucelené zóny, vymezující tématické celky dle knižních kategorií.
Požadavek na koncepci bez sádrokartonového podhledu a zatmavenými instalacemi VZT a SHZ jsme vyřešili instalací kontrastních bannerových lamel, tvořících soustředné čtverce, inspirované logem firmy. O nasvětlení prodejních ploch se starají LED reflektory, zatímco odpočinkové plochy jsou svíceny závěsnými svítidly s příjemným teplým světlem.

Bylo pro nás důležité vytvořit pocit klidu a pohodlí, který ke knihám jistě patří. Dalším úkolem bude aplikovat tento design na menší pobočky firmy Kanzelsberger v regionech.
Projekt
Fotograf
Andrea Thiel Lhotáková
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.05.13
Návštěvnost: 43953 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.