Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pánský byt v Docích, Libeň

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař
Adresa: Libeň, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Crestyl
Realizace: 2012 Užitná plocha: 55 m²

foto: Jakub Zdechovan - archiv Crestylu

Byt byl vytvořen pro nekonkrétního klienta – svobodného muže, ženu anebo pár, kteří při jeho zakoupení nebudou muset řešit vleklé problémy se zařizováním. Byt slouží jako vzorový, jenž má ukázat potenciál právě dokončeného souboru bytových domů. Domy jsou první etapou výstavby revitalizovaného území pražských doků. Chmelař architekti jsou spoluautory první etapy výstavby projektu bytových domů DOCK A.
Domy jsou situovány do krásného prostředí říčních bazénů u Vltavy, které dříve sloužily jako kotviště loděnic.
Byt, materiálově, barevně, tvarově vychází z pojetí domů, na které byly použity jen kvalitní přírodní materiály - vápencový obklad, exotické dřevo meranti ve dvou odstínech.

Obytná místnost bytu má více sloužit k odpočinku než k vaření, proto byla vymalována stejnou barvou jakou má kuchyňská linka. Kuchyňská linka je tímto upozaděna a volně přechází do nábytku s TV odpočinkové části. Byt je osvětlen vícero zdroji světla. Nepřímými zdroji vytvořenými LED pásy umístěnými ve vestavěném nábytku i mezi závěsy před okny. LED osvětlení u oken zamezila pohledům zvenčí, a zároveň spolu s ostatními stmívatelnými světly bytu dotváří příjemnou atmosféru v bytě.

V koupelně je použito minimum keramického obkladu, aby místnost působila více jako pokoj, jako je tomu na zámcích. Obklad je zalícován se sádrovou omítkou. Vodoměrná soustava není za nevzhlednými dvířky, ale je ukryta pod krycí deskou vany, která je z dřevěného kompozitu s dezénem dřevěné dýhy – ořech.

Barevné řešení bytu je založeno na kontrastu světlých odstínů béžové, šedé, šedomodré (stěny, podlahy, závěsy) a tmavých ploch černá - okna, žulová pracovní deska kuchyně, sklo za pracovní plochou, lustry, ořechové dřevo - dveře, nábytek koupelny, tmavě modré - závěsy, přehoz v ložnici. Celou kompozici oživuje kulatý koberec v barvě lilku - aubergine.
Projekt
Fotograf
Jakub Zdechovan
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 21.04.13
Návštěvnost: 45948 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.