Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Víkendové apartmá Špindlerův Mlýn

Autor: chiaro design | Jan Růžička
Adresa: Špindlerův Mlýn, Česká republika
Realizace: 2011 – 2012

Apartmá s dispozicí 2+kk se nachází v 1. NP novostavby rekreačního objektu ve Špindlerově Mlýně.
Majitel má k lokalitě Špindlerova Mlýna dlouholetou osobní vazbu, takže volba vlastního útočiště byla logickým řešením. Zvolil si developerský projekt, který svým umístěním, exteriérem a kvalitou stavby splňoval jeho představy. Zato standardy interiérů byly nastaveny tak, že odpovídaly spíše sociálnímu bydlení.
V době předání byla v bytové jednotce nelogicky řešená koupelna s rohovým sprchovým koutem 70 x 70 cm a otvíravými dveřmi, které zabíraly příliš mnoho místa. V kuchyni byly nelogicky na různých místech umístěné instalace, bojler a elektrický kotel. Pro kuchyň a úložné prostory nezbývalo mnoho místa. Podlaha v obývacím pokoji a ložnici byla třívrstvá buková, těžko odlišitelná od laminátových dekorů z hobbymarketů a dveře zhruba ve stejném standardu.

Zadáním investora
bylo vytvořit příjemný prostor pro volný čas a zábavu, dostatečný objem úložných prostor a soudobý design udržet v rovině, která nebude v rozporu s pocitem útulnosti. Kapacita byla určena pro dva uživatele a občasné návštěvy přátel a rodiny.

Práce na studii začaly dispozičními úpravami. Otvíravé dveře do koupelny a do ložnice byly nahrazeny posuvnými, které ušetřily cenné centimetry, takže mohl být do koupelny vestavěn pohodlně dimenzovaný sprchový kout 170 x 80 cm i při zachování všech ostatních funkcí. V prostoru ložnice zase výměna dveří umožnila umístit naproti posteli ještě rozkládací sedačku a zvýšit tak počet míst pro přespání návštěv. Stavební otvor jednoho z oken byl zvětšen a osazeny dveře pro přístup na nově vytvořenou terasu.
Elektrický kotel byl přemístěn pod stávající pozici bojleru. Tím se zaplnil jinak těžko využitelný prostor a stěna pro instalaci kuchyně zůstala volná.
Pro dosažení maximálního objemu úložných prostor byla v prostoru kuchyně navržena kompaktní nábytková stěna, jejíž součástí je nika s pracovní plochou. Tu vymezují po obvodu plochy technického kamene. Obklad a dvířka vložených skříněk jsou provedeny z kaleného skla v zelené barvě. Stejná kombinace materiálů se objevuje i na protilehlém barovém pultu, který odděluje prostor kuchyně od jídelního stolu. Princip vsazené niky se opakuje i v ložnici, kde šatní skříň obemyká postel, aby zachovala dostatek místa pro již zmiňovanou rozkládací pohovku.
Pro navození pohodové atmosféry byla zvolena kombinace masivní dubové podlahy s výraznou kresbou, palisandrové dýhy, zeleného skla a světlého technického kamene. U volně stojícího nábytku byla zvolena kombinace dubového masivu s přiznanými suky a bíle lakovanými skříňkami.

Nový interiér byl zadán do výroby a prostor byl „očištěn“ od developerských standardů.
V předsíni, koupelně a kuchyni byly osazeny velkoformátové obklady / dlažby s rektifikovanými hranami a na vybraná místa byl pod ně instalován eletrický ohřev s časovačem. Elektroinstalace byla upravena pro potřeby integrovaného ovládání, zahrnujícího nastavení žaluzií, přednastavené osvětlovací programy i samostatné ovládání jednotlivých svítidel, ovládání TUV, EZS a další funkce.
V obývacím pokoji byl proveden snížený SDK podhled s podsvícením LED diodami, vestavnými bodovými reflektory a integrovaným promítacím plátnem.
Po instalaci vestavného nábytku byl interiér dovybaven sedačkami, svítidly a v tuto chvíli už čeká pouze na doplnění o obrazy, nebo fotografie, které zaplní poslední volná místa na zdech.


Projekt
Fotograf
Andrea Thiel Lhotáková
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 01.04.13
Návštěvnost: 41011 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.