Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu ve čtvrti Kamechy

Autor: Jana Štěrbáková
Adresa: Bystrc, Brno, Česká republika
Projekt: 04 - 06 / 2008 Realizace: 2008 - 2009
Užitná plocha: 111 m²

Rozrůstající se rodina našich kamarádů si pořídila byt v nově vznikajícím obytném souboru Kamechy. Po zkušenosti z prvního bydlení v bytovém domě v nedalekém Žebětíně měli vcelku jasno v tom, jak má jejich nový byt vypadat, a byli otevření spolupráci s architektem. Rozpočet nebyl neomezený, a tak šlo především o to, vymyslet v cenovém standardu vizuální maximum. Zároveň se s cenovým limitem objevila další omezení daná nastavením smlouvy s dodavatelem - obklady a sanita se mohly vybrat jen v jednom konkrétním koupelnovém studiu atd.
Byt vyniká dobře prosvětleným obytným prostorem. Kuchyně a jídelna plynule navazuje na obývací pokoj s pracovním koutem. Po celé délce je obytný prostor lemovaný terasou s výhledem na zalesněný horizont nedalekých kopců. Dispozice bytu doznala jen drobných úprav. Zrušilo se propojení chodby s obývacím pokojem, čímž vznikla samostatná šatna. V rámci úprav koupelny, wc a rozšíření kuchyně se podařilo zlikvidovat zvláštní nešvar českého stavebnictví - dveře na koso. Ložnice a pokoj dětí zůstaly nezměněny.
Zárubně jsou kovové se stínovou drážkou. Dveře jsou hladké bílé. Na podlahu v obytných částech bytu je použita dubová mozaika povrchově upravená olejem. Pro užitkové části (koupelna, wc, šatna, chodba) byla vybrána epoxidová stěrka ve výrazné oranžové barvě. Obklady se naopak zvolily v decentní šedé barvě.
Po dokončení stavebních prací a předání bytu vlastníkovi se v první etapě nechaly dodělat vestavěné části interiéru jako kuchyně, police a skříňky v prostorách wc a koupelny, police v šatně a předsíň s jídelnou. Vybrala se svítidla. Následovalo přestěhování celé rodiny do nového bytu. V dalších etapách se postupně doplňují další a další prvky interiéru - pohovka, skříň v ložnici, konferenční stolek, pracovní židle, komody, postele v pokojíčku. Zařizování bytu se tak jeví jako neustálý nikdy nekončící proces.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 03.04.13
Návštěvnost: 41772 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.