Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přírodovědecké muzeum Perot

Autor: Morphosis | Thom Mayne
Spoluautor: Kim Groves
Adresa: 2201 North Field Street, Dallas, USA | mapa
Web: www.perotmuseum.org
Investor: Perot Museum of Nature and Science
Realizace: 2009-12 Užitná plocha: 16722 m²
Plocha pozemku: 19020 m²

Po třech letech bylo v centru texaského Dallasu dokončeno přírodovědecké muzeum vyrůstající z plošiny složené z rastru puklin, štěpů a zaoblení vytvářejících uprostřed města zcela novou topografii s ukrytými náměstími, malými dvory a muzejní zahradou. K návrhu nové umělé krajiny místa si Thom Mayne z losangelského ateliéru Morphosis přizval místní zahradní architekty Talley Associates, kteří vytvořili abstraktní uliční rastr spojující v sobě přírodu s uměle vytvořenými artefakty. Hlavní betonový objekt muzea je rovněž zvrásněný výrůstky, trhlinami a zářezy. Nepravidelnému hrubému reliéfu kompaktní betonové fasády dodává dynamiku navazující rozevlátá střešní krajina. Jako drobné drahokamy pak vystupují z hmoty muzea prosklené pásy jezdících schodů propojujících na pěti podlažích jedenáct výstavních místnosti představující poutavým způsobem přírodní jevy. V přízemí se nachází místnost pro krátkodobé výstavy, sál s 3-D projekcí, kavárna a obchod se suvenýry. Návštěvníci se po spirálovité cestě postupně dostanou až na střechu, kde leží skleněný pavilon, odkud je výhled do nebe. Pří zpáteční cestě ze střechy se pak návštěvníci mohou kochat výhledem na Dallas.
Zdroj: Morphosis
Vložil: Petr Šmídek, 20.01.13
Návštěvnost: 40865 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.