Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novostavba bytu - Nekázanka

Autor: RH-ARCH s.r.o. | Michal Černý, Rostislav Říha, Jaroslava Slunská, Petr Žďárský
Adresa: Nekázanka 9, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2006 - 2010 Realizace: 2009 - 2010
Užitná plocha: 101 m²

Mezonetový byt se nachází v nástavbě neorenesančního činžovního domu na Praze 1. Na rozdíl od běžných mezonetových bytů nemá pouze dvě úrovně, ale dokonce čtyři. Dokonale se tak podařilo využít „zbytkový“ prostor v rámci nástavby, která umožnila zrealizovat na velmi stísněném prostoru středověké parcely celkem 4 bytové jednotky a kancelářské studio.
     Ve vstupním podlaží bytu, obývaného tříčlennou rodinou, navazuje na vstupní halu dětský pokoj. Druhé podlaží zabírá pracovna a koupelna s WC, ve třetím je pak umístěna ložnice s větší koupelnou. A čtvrté podlaží – největší obytná místnost – kuchyň s obývákem. Podlaží jsou propojena točitým schodištěm ze surové oceli, které se stalo ústředním prvkem celého interiéru. Díky skleněným podestám i děrování jednotlivých stupňů je možný vizuální kontakt mezi patry, ale úžasná je i hra světla a stínů.
     V návrhu nebyla téměř žádná omezení – pouze technické náležitosti a finance. Finanční stránku se tvůrci snažili vyřešit použitím někdy trochu netradičních a hlavně levnějších materiálů. S cílem dokonalého využití prostoru byl navržen a na míru vyroben i některý nábytek (kuchyňská lavice, sedací souprava obytné místnosti, šatní skříně apod.) Důraz byl kladen na práci se světlem – jak přirozeným, tak umělým. Různý způsob propouštění denního světla (schodiště) či způsob zabudování umělého osvětlení (kombinace nepřímého a přímého osvětlení) krásně dotvořili celkové působení a atmosféru bytu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 07.01.13
Návštěvnost: 39916 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.