Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kaple St. Pierre

Autor: Atelier Mozkyt | Jiří Dostál, Rudolf Grimm
Adresa: Zahrádka, Česká republika | mapa
Investor: Jan Maštalíř
Projekt: 2010 Realizace: 2012

Urbanistické řešení
Kaple je umístněna podél lesní cesty v mírném svahu v blízkosti rybníku. Je to nejvhodnější pozemek k umístnění vzpomínkové kaple na pozemcích statku, mimo hlavní komunikace a s dobrou pěší dostupností. Místo navozuje pokojnou a kontemplativní atmosféru během vycházek. Drobná stavba duchovního zaměření doplní kolorit místní kulturní krajiny.

Architektonické řešení

Forma kapličky vychází z požadavku zadavatele na historické tvarosloví, používá klasických materiálů a konstrukcí. Zároveň je klasická forma interpretována v jednoduchém tvaru a detailu.
Kaple vytváří tichý vnitřní prostor určený ke kontemplaci a vzpomínkám. Použití přírodních materiálů má symbolizovat spojení s přírodou a její nadčasovost.
Kaple vytváří jednotný uzavřený prostor, vchodem orientovaným k lesní cestě, směrem k příchozímu. Lomený oblouk je základním kompozičním tvarem a geometrie formující architekturu kaple, předstupuje před štítovou stěnu, jeho vrchol je přetažený přes svislici a sklání se k cestě. Vlastní průčelí uzavírající vnitřní prostor je tvořeno průhledným dřevěným roštem z dubového dřeva s vloženým tahokovem. Vstupní dveře jsou dvoukřídlá, symetricky osazená na hlavní osu průčelí.
Důraz je kladen na maximální jednoduchost a střídmost vnitřního prostoru. Klenba vnitřní lodě je provedena z jasanového bíle lazurovaného dřeva. Do závěru klenby, nad oltář je vsazen kříž tvořený z ocelových plátů. Průsečík ramen kříže vytváří místo pro svíci, oheň, jako symbol nehasnoucí lásky a odpuštění srdce Kristova.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 02.11.12
Návštěvnost: 47341 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Ondrejcisler 04.11.12 12:56
kde? veru 16.01.14 22:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.