Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastřešení římských vykopávek v Cartageně

Autor: Amann-Cánovas-Maruri
Autoři: Atxu Amann, Andrés Cánovas, Nicolás Maruri
Adresa: Cale de la Aurora, Cartagena, Španělsko | mapa
Investor: Cartagena Puerto de Culturas
Náklady: 977 719 Euro Projekt: 10.2008 – 07.2009
Realizace: 09.2010 – 11.2011 Zastavěná plocha: 1847 m²
Plocha pozemku: 2036 m²

Budova je v podstatě kryt chránící vykopávky z období vlády Římanů (termální lázně, fórum, Dóm). Jedná se o archeologické naleziště Molinete Park ve španělské Cartageně. Toto zastřešení se chová jako další historický monument Cartageny, jehož hlavním úkolem je architektonické sladění velmi odlišné architektury z období Římanů, přes baroko až po současnost. Jedná se o spojovací prvek mezi velmi různorodými stavebními elementy města. Jsou tu budovy různých velikostí, tvarů, struktury a materiálů.
Hlavním cílem práce bylo respektovat nalezené archeologické vykopávky pomocí střešní konstrukce o velkém rozpětí, které by nevyžadovalo velké množství podpor. Nové zastřešení sjednocuje všechny vykopávky do jednoho plynulého prostoru, což umožňuje nerušenou prohlídku celého archeologického naleziště. Část návrhu řeší i oplocení celého areálu.
Projekt se snaží také o dojem lehkosti konstrukce, která umožňuje přirozené oslunění. Vnitřní vrstva je z modulárního systému vícevrstvých průsvitných polykarbonátových fólií. Vnější vrstva z perforovaného plechu zaručuje prostup světla a vytváří jednotný vnější vzhled.
Celý komplex disponuje i vyvýšenou rampou, která vede souběžně s ulicí a je odtud přístupná pro handicapované návštěvníky. Jedná se o velmi lehkou konstrukci zavěšenou na ocelových nosnících.
Projekt se tváří jako skleněná krabice s částečně viditelnou konstrukcí, kde návštěvnická trasa umožňuje pohled na vykopávky až z třímetrové výšky.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 21.10.12
Návštěvnost: 40637 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.