Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Monteagudo Museum

Autor: Amann-Cánovas-Maruri
Tým: Atxu Amann Alcocer, Andrés Cánovas Alcaraz, Nicolás Maruri González de Mendoza
Adresa: Plaza de San Cayetano, Monteagudo, Španělsko | mapa
Investor: Murcia Cruce de Caminos
Projekt: 2006-07 Realizace: 2008-10


Tato budova – parazit - se nachází na jižním svahu kopce Monteagudo. Muzeum představuje první fázi projektu, jehož cílem je zlepšení přístupu k hradu Monteagudo. Tento svah byl obydlen již od pradávna, což dokládají nalezené fragmenty stavebních materiálů z různých epoch, od doby Argaric přes Římany, Arabskou civilizaci až po současnost. Osobitý charakter vnáší do projektu i svatostánek San Cayetano, který se nachází v těsné blízkosti. Navržená budova má tendence přizpůsobit se různým hranicím vycházejících z kontextu. Reaguje na zachování památek a vytváří pevný orientační bod, se zvláštním důrazem na integraci do svahu a viditelnost z hradu. Budova se chová jako krvežíznivý parazit hory Monteagudo. Přístupovou cestu řeší pomocí ramp, které usnadňují přístup a pomáhají integraci projektu do okolní krajiny. Jako parazit, maskovaný v barvách a tvarech, celý překrytý kobercem s kaligrafiemi rostlin. Obrovské perforované stěny jsou v některých místech posuvné, což propojuje muzeum s okolím a ukazuje betonové prostory umožňující úkryt. V horním patře jsou sály pro stálé i dočasné výstavy uspořádány do uzavřeného celku, který se otevírá pouze pro výhledy do údolí a na hrad. Muzeum funguje tudíž i jako vyhlídka, kde se okna mění ve vitríny rámujíc okolní krajinu. 
Mluvíme-li o stavební konstrukci: Přízemí budovy je z betonu doplněného kovovými žaluziemi. V horní části byla navržena ocelová konstrukce, která řeší velké rozpětí vysutých částí a podpírá vícevrstvou střešní část. Projektu dominuje perforovaný Cor-Ten, který formuje vnější pohledovou vrstvu provětrávané fasády.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 17.10.12
Návštěvnost: 38415 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.