Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Areál RIMOWA
1. etapa

Autor: Studio A s.r.o. | Karel Kupec
Adresa: Pelhřimov, Česká republika | mapa
Investor: RIMOWA CZ, s. r. o. - František Vašina a Vladimír Kozler
Projekt: 11 / 2010 - 03 / 2011 Realizace: 05 / 2011 – 02 / 2012
Zastavěná plocha: 2350 m²

V necelých deseti letech německá rodinná firma RIMOWA patřící rodině Morszecků, a to již třetí generaci od roku 1898, vyčerpala prostorové možnosti původního pozemku v průmyslové zóně Lhotka v Pelhřimově a zakoupila jedny z posledních dostupných pozemků v této zóně. Činnost této firmy se opírá o téměř bratrskou kooperaci s firmou LIWA patřící rodině manželů Vašinových, kteří předávají otěže firmy mladší generaci, tedy rodině manželů Kozlerových. Právě pan Vladimír Kozler a pan Dieter Morszeck tvoří vizionářské duo, které táhne firmu RIMOWA do pater nejvyšší kvality a dnes již můžeme hovořit o luxusní značce světového formátu.

Koupené pozemky protíná komunikace a terén je dynamicky svažitý. Proto záměr vybudovat nový areál se musel naučit kráčet a nevýhodu terénu změnit na výhodu při zachování logiky dopravních toků bez křížení osobní a automobilové dopravy. V minulém roce 2011 byla realizována I. etapa dvoupatrové výrobní haly, dvoupatrové správní budovy a jednopatrového skladu, který je jedním z nejvyšších v ČR. Dvoupatrový železobetonový skelet se světlými výškami pater 4,5 m o rozpětí 20 m s moduly sloupů 6 m vytvořil dostatečný prostor pro momentální potřeby firmy, která zde instalovala nejen část původních technologií, ale i robotické prvky nejmodernějšího zařízení. Hmota skladu se dominantně vzpíná k nebi a dosahuje výšky 20,7 m. Zakládací vozíky zdvihají zboží do výše 17,5 m. Průčelí tvoří správní budova se zázemím pro kanceláře, jídelnu s výdejnou a pro šatny. Orientaci v budově napomáhá vnitřní informační systém, který v budoucnu přejde i do exteriéru a přirozeně zorientuje každého v budoucím tzv. „RIMOWA city“. Železobetonový skelet dvoupatrové výroby a dvoupatrové správní budovy je doplněn ocelovou nosnou skeletovou konstrukcí skladu. Veškeré opláštění a střecha je zateplené, skládané s exteriérovým rýhováním vodorovným synchronizujícím s tvarem hliníkového kufru, který je jedním z hlavních atributů firmy. Veškeré stropy jsou železobetonové a podlahy drátobetonové se vsypem. Plastová okna přechází v ocelohliníkové strukturální zasklení části kanceláří a jídelny. Vstup je přistřešen zavěšeným kšiltem a kompozici tří hmot (správa, výroba, sklad) dokresluje firemní označení nad vstupem a na skladu. Rezerva pro rozvoj je dostatečná a projekt tuto rostoucí kompozici plně respektuje a počítá s ní. Moderní vize majitelů přizvala další kooperující firmy, hlavně firmu ARLAPLAST ze Švédska, která vyrábí z polykarbonátového granulátu desky a ty půjdou z nyní budované haly kolektorovým efektem pod komunikací pomocí speciálního dopravníkového efektu do již teď stojící prezentované haly RIMOWA. Kompozice již fungující haly kooperantů (ARLAPLAST a další), haly LIWA, stavějící se také v letošním roce a přilehlého parkoviště, je patrna z přiložené vizualizace budoucna. Při nedávné prezentaci pro 110 nejvýznamnějších obchodníků ve vztahu k firmě byla oceněna koncepce existence kooperantů na jednom místě, kvalita stavby i technologií, kvalita lidského potenciálu ve městě Pelhřimov a v neposlední řadě nutnost dalšího zázemí tzv. obchodního oddělení v podobě nástavby ustupujícího podlaží na stávající administrativu (viz vizualizace s exteriérovou nosnou ocelovou konstrukcí a zavěšenými objemovými prvky stěn a skel).

K snímkům realizované haly přikládáme situaci areálu, řez dopravním kolektorem a vizualizaci letos budovaného „RIMOWA city“, které bude dokončeno v květnu příštího roku. Rádi vám opět městečko zdokumentujeme a za 12 měsíců představíme v realizované podobě.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 23.08.12
Návštěvnost: 46195 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ten textik ... Martin Šťastný 06.01.15 10:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.