Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Beauty Centrum, Hévíz

Autor: ZSK Architects | László Kalmár, Zsolt Zsuffa
Spoluautor: Balazs Rose, Csaba Helmle, Mihály Kanyó, Zsófia Lázár, Gábor Nagy, Szilvia Rehus
Adresa: Széchenyi u. 6, Hévíz, Maďarsko | mapa
Web: www.zenabeauty.hu
Investor: Va-Vestor Ltd.
Projekt: 2007 Realizace: 2010
Užitná plocha: 3000 m²

Stejně jako lidská kůže reaguje na sluneční svit, rozdíly teplot nebo stárnutí, tak i Beauty salón na západě Maďarska stále mění svou fasádu. Stavba o 3000m² je situována v lázeňském městě Hévíz, které leží při břehu největšího termálního jezera v Evropě. Po staletí do tohoto mírně radioaktivního jezera, bohatého na sloučeniny síry a unikátní bakterie, přicházeli především starší lidé, aby si zde léčili revmatismus a problémy s klouby a svaly. Nynějsí lázně jsou populární prázdninovou destinací a to i v zimě, kdy voda zůstává příjemně teplá.

Živost fasády navržené ZSK Architekty se projevuje třemi způsoby. Za prvé, velká část fasády bude zarostlá popínavými rostlinami, jejiž listy budou růst, měnit barvu, padat a znovu se objeví během roku. Za druhé, odraz slunečního světla od velké prosklené fasády mění vzhled budovy během dne. Za třetí, během večera, rozdílné funkce (kavárna, wellness centrum, zubní ordinace) vpouští život do různých částí budovy, což je vidět velkoformátovými okny.

Navíc jsou bílá/světle zelená skla fasády, potištěná drobným vertikálním vzorem vodní lilie, během večera osvětlena lineárním dynamickým LED systémem, který kontrastuje s teplejším žlutým světlem z interiéru. Tato rozmanitost barevného zasklení je reminiscencí na kolekci lahviček od parfému, čímž vyjadřuje funkci budovy. Až popínavé rostliny dorostou do celé výšky budovy do hry světel se zapojí i nepřímo osvětlená ocelová vodící lanka.
Emiel Lamers - A10
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 21.08.12
Návštěvnost: 42983 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Moc pěkné Radovan Chehabi 27.03.13 14:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.