Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Museum of Television & Radio

Autor: Richard Meier
Adresa: 456 Little Santa Monica Boulevard, Beverly Hills, USA
Web: www.mtr.org
Realizace: 1994-1996

"Tento projekt byl navržen během víkendového sezení. Klient vyzval několik architektů k účasti na 48-hodinové víkendové ideové soutěži. Michael Palladin, můj společník, a já jsme si společně sedli v naší kanceláři v LA, zanalyzovali program a místo, a pak jsme to nakreslili. Museum mělo omezený rozpočet i časový plán, tak jsme to navrhli rychle. Vlastně ten návrh, co jsme ten víkend nakreslili je shodný s tím, co se postavilo." Richard Meier

Museum televize a rozhlasu stojí v Beverly Hills na rohu North Beverly Drive a Little Santa Monica Boulevard. Tato do ulice otevřená dvoupodlažní budova je výsledkem rekonstrukce a rozšířením stávající struktury. Hlavní objem, kterým je válcovitá vstupní hala, je symbolickým centrem musea. Vchod je od uliční čáry pozemku odsazen a vznikl tak práh pro větší architektovu svobodu při navrhování. Centrální kruhová hala umožňuje přímý přístup do galerií, 150-ti sedadlového divadelního sálu a rádiového studia. Informační pult, obchod se suvenýry a multifunkční místnost určená pro výuku jsou v přízemí. Návštěvníci postupující do druhého patra využívají pozvolné rampy, která je přičleněna jako vlastní objem k rotundě, a prohlíží si jak výstavní prostory, tak se jim nabízí pohled na uliční život za prosklenou fasádou. Veřejností méně užívané prostory se zahradou se nacházejí na třetím patře, kam se dá dostat výtahem či schodištěm ovíjejícího se vnitřkem rotundy.
Autor: Petr Šmídek, 11.08.05
Návštěvnost: 45685 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.