Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mostecká 21

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Pavla Doležalová
Adresa: Mostecká 21, Malá Strana, Praha, Česká republika
Investor: Orco Property Group
Realizace: 2012 Užitná plocha: 59 m²


V našem portfoliu se jedná svým způsobem o unikátní projekt. Společnost ORCO nás oslovila s dlouho očekávaným řešením - a to prodeje bytových jednotek typu "shell&core".  Již v minulosti jsme několikráte poukazovali na nešťastné praktiky tuzemských developerů a jejich  "klientských změn", které jsou jedinou nabízenou formou realizace individuálních požadavků pro své klienty. U klientů s výraznými individuálními požadavky, je forma klientských změn řešením, které je časově i finančně nákladné a poměrně nesmyslné.

Společnost ORCO se z tohoto zaběhnutého  schématu snaží vymanit a prostřednictvím prodeje bytu typu shell&core nabídnout svým klientům dlouho postrádanou možnost koupě těsně po dokončení hrubé stavby. U projektu Mostecká si tak klienti mohou realizovat byt přesně podle svých představ, od požadovaných změn v dispozicí až po  finální dokončení povrchů, aniž by museli absolvovat nesmyslné odpočty nerealizovaných částí projektu. Dochází tak k obrovským časovým i finančním úsporám a výsledné kvalitě provedení. Vzorový byt v Mostecké je právě takovýmto pilotním provedením developerského bytu typu shel&core "ve standardu OOOOX" a doufáme, že rozdíl bude na první pohled patrný.

Původní stav - výměra celého bytu je poměrně malá 59 m2, navíc v podkroví. Obytný pokoj byl rozdělen šikmým železobetonovým nosníkem. Výhodou této místnosti byla dvě velká ateliérová okna. Proti tomu ložnice disponuje pouze úzkým vikýřovým oknem.

Dispozice - obytný pokoj jsme se rozhodli opticky zvětšit a železobetonový nosník jsme nahradili ocelovou příhradovinou. Obytný pokoj jsme od ložnicové části oddělili soustavou posuvné stěny, za kterou je ukrytá na první pohled neviditelná chodba s koupelnou, toaletou a ložnicí. Dutinu pod šikminou, přístupnou z obývacího pokoje, jsme využili pro rozměrnou šatnu s komorou

Koncept /barevnost /materiály  - celý byt jsme se rozhodli designovat v pánském stylu, lehce připomínající NYC lofty. Tomu napomohla také ateliérová okna. Díky malé rozloze bytu jsme obytný pokoj ponechali světlý s kombinací dubového dřeva, zlatavé a černé barvy

Kuchyně - navazuje na barový stolek a následně přechází do police pod TV. Nízká část kuchyně je v kombinaci nerez a dubová deska a metalická zlatavá barva na stěně. Vysoká část kuchyně je naopak provedena v bílé barvě, aby byla maximálně nenápadná a ukrývá lednici a pračku.

Obývací pokoj - Sofa je umístěna proti oknům. Díky pozici na Malé Straně jsme na stěny i nábytek umístili soustavu zrcadel a tím dotvořili kulisy v bytě odrazy, při nichž je viditelný i kostel sv. Víta. Za sedačkou je umístěna komoda pro oddělení sezení od vstupní části do bytu. Na stěně je umístěna tapeta se zvířecími motivy a zrcadlo v rámu továrního okna. Konferenční stolky jsme nahradili černými ocelovými stoličkami z indické železnice. Největší dominantou této místnosti je posuvná stěna z buku a zrcadel. Ukrývá vchod do privátní části bytu a vestavný nábytek.

Ložnice  - je poměrně malá místnost s velmi úzkým oknem. Výhled je bohužel při stání nepřístupný. Rozhodli jsme se proto do niky umístit nábytek s matrací na horní ploše a vznikl tím relaxační kout s lampičkou pro čtení s luxusním výhledem na celou Prahu a Petřín. Postel je pro odlehčení prostoru navržena jako "floating" a podsvícena ledkovými pásky. Čelo postele je tvořeno čalouněnou stěnou opět s podsvícením.

Koupelna - Koupelna je díky celkové dispozici a situování k ložnici poměrně malá, proto jsme se ji rozhodli prosvětlit celoskleněnou tónovanou stěnou směrem do ložnice. Umyvadlo je umístěné na desku s nerezovou mozaikou. Velikost koupelny neumožnila ani umístění klasického žebříku, proto jsme se rozhodli pro masivní trubkový radiátor v chodbě. Materiál stěn v koupelně, chodbě i toaletě je opatřen mozaikovou omítkou v antracitovém odstínu. Odrazy kousků slídy dodávají prostoru na luxusu. Materiál je navíc voděodolný proto mohl být použit i ve sprše. Toaleta a koupelna jsou od chodby odděleny jedněmi posuvnými lakovanými dveřmi. Při použití toalety je koupelna otevřená a naopak.

Šatna a úložné prostory - uzavřeným prostorem je místnost za obývacím pokojem pod šikminou. Další vestavná skříň je ukrytá  ve stěně s posuvnými dveřmi.

Doplňky - Celý byt byl dotvořen včetně květinových dekorací, textilií na zakázku a doplňky, které jsou nyní součástí rozšíření služeb zvané LooooX = Luxury by OOOOX.


Foto: Martin Zeman
Video: Pavel RaevLiteratura

Stavba
Luxusní povrchy
Němec s.r.o.
Autor: Jan Kratochvíl, 08.06.12
Návštěvnost: 52452 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.