Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce městského kina Jitřenka v Semilech

Autor: ROSA – ARCHITEKT | Michal Rosa
Spoluautoři interiéru: Karel Spáčil, Martina Rosová
Adresa: Riegrovo náměstí 49, Semily, Česká republika | mapa
Projekt: 2007-08 Realizace: 2009-10

Původní objekt byl v minulosti několikrát přestavovaný. Tomu odpovídalo i složité výškové uspořádání vnitřních prostor. Radikální rekonstrukce umožnila maximální využití vnitřního prostoru a uspořádání, které i ve vnitrobloku zajišťuje knihovně dostatečné množství denního světla.
Stávající předimenzované kino pro 450 diváků bylo zmenšeno na moderní kinosál pro 115 diváků. Rozsáhlá vstupní hala byla přeměněna na kavárnu, která ústí do Riegrova náměstí a poskytuje kinu potřebný gastronomický servis.
Zbývající prostory původního kina, nevyužívaný reprezentační sál a služební byty byly přeměněny na městskou knihovnu. Ta má tři části: Neveřejná regionální knihovna a kanceláře jsou umístěny v prvním nadzemním podlaží. Ve druhém nadzemním podlaží je knihovna pro dospělé se školící místností. V tomto podlaží je víceúrovňové uspořádání využito k členění knihovny na jednotlivá oddělení. Ve třetím nadzemním podlaží je pak knihovna pro děti a mládež a klubovny. Obě veřejně přístupné části knihovny nabízejí čtenářům možnost vstupu na terasu.
Obě uliční fasády byly ponechány v původním duchu, pouze barevné řešení bylo výrazně zjednodušeno. Fasáda do Riegrova náměstí byla doplněna o prosklení a kamenný obklad na úrovni fasády a stínící prvky.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.05.12
Návštěvnost: 47049 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.