Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Dobeš

Komentáře
Libí se mi myšlenka naskládaných kvádrů i vnitřní dispozice Aleš 17.05.12 00:42
a zajímá mě cena takového domu, jeli to možné a taky jaké splňuje podmínky na energeticou náročnost budov díky, pěkné dílo
??? vga 17.05.12 07:19
Když vidím okolní zástavbu, tak nepochopím, jak na tenhle domeček mohlo být vydáno stavební povolení. Ta plochá střecha je tam jak pěst na oko. I obyčejná pultová střecha by na tom baráku v kontextu okolní zástavby vypadala lépe.... a pokud vím, tak každá "obec" má své zastavovací podmínky!!!
obdiv almi 17.05.12 07:42
bravo! inteligentní a krásné...
Hurá! Z. Froňková 17.05.12 07:45
Hurá, Japonsko je v Čechách! Povedené! Krásné dispozičně, detaily...stačí jen věřit svému statikovi a nastěhovala bych se hned! Jasné a spolehlivé (teda pevně doufám )!
Okolí Jirkas 17.05.12 07:50
Vila krásně zapadá do okolí... V dohledu ani jeden dům s plochou střechou a hmotově je taky krásný...
Proč?? Helmuth Krychle 17.05.12 09:01
Z článku vyplývá, že už do samého začátku to měla být samostatná stavba, proč ne řadovka? 1m na každé straně je těžko využitelný. Jinak stavba je krásná, ale nerozumím tomu proč ještě zužovat už tak úzkou parcelu. Díky za odpověď.
skoro samá chvála DavidT. 17.05.12 10:28
zastavění téměře nezastavitelného, parádní vnitřní dispozice, krásně strohé - jediné s čím mám potíž je zdobené zábradlí kolem schodiště - které "podle mého názoru" zbytečně ruší tu krásnou strohost a není vlastně ani moc praktické a funkční

PS: viz v popisu zmíněné japonské domy...
bez slov jma205 17.05.12 10:29
5*
... Daniel John 17.05.12 12:03
V nejlepším slova smyslu drzá stavba mladých architektů. Hmotově nic originálního, ale na své místo zapadne dokonale. Vše je uměřené, skromné a velmi dobře vymyšlené. Prostoru je všude tak akorát. Krásný detail schodiště. Především to ale funguje jako celek.
Díky za pozitivní reakce i kritické podněty k zamyšlení :) Vladimir 17.05.12 12:50
Populární diskuzi rovná versus šikmá střecha nechám těm, kteří ostatní věci nevnímají.
Vložením řadovky na solitérní 7m široký pozemek bychom pravděpodobně překonali i ty Japonce Ale vážně, i takto se musela složitě projednávat výjimka na stavebním úřadě a souhlasy sousedů. Metr na každou stranu byla naše velká výhra. A je docela fajn umět dům obejít.

Díky za diskuzi, jen tak dál!
užitná hodnota jl 17.05.12 13:31
fascinuje mě naprosté vyplnění všech hranic stanovených okolím, úřady a přáními klienta. Plnohodnotný dům pro kompletní rodinu, skromný výrazem a pozoruhodný dynamikou zcela pravdivě vycházející z dispozičního řešení. Japonská kultura rodiny otevírá široké možnosti jak naložit s prázdným prostorem, poměr ceny pozemku a stavebních konstrukcí umožňují libovolně tvarovat dům mnohdy mimo hranice chápání.
Tohle je úžasná ukázka logického myšlení dobrých architektů bez ambicí šokovat. Klobouk dolů
@ vga tomasgunis 17.05.12 13:31
Když vidím okolní zástavbu, tak nepochopím, jak na tu okolní zástavbu mohlo být vydáno stavební povolení.
re Jirkas rk 17.05.12 13:38
preco by mal majitel na svojom pozemku za svoje peniaze stavat odpad a gyc,ked kazdy v okoli postavil odpad a gyc? mozete my to laskavo vysvetlit?
proč ne betonář 17.05.12 14:36
Plochá střecha mi jako pěst na oko nepřijde, v té změti různých střech se ztratí, tím spíš, že prakticky hned přes ulici je dům s plochou střechou. Jen mě mrzí, že jako tradičně je dům focen (publikován) ve stavu, kdy sotva stačila oschnout omítka, a v prázdných místnostech ze stropů visí holé žárovky. Zajímavou knihovnu podél schodiště bych určitě mnohem raději viděl v reálu, než vkreslenou do fotky...
Dumbledore 17.05.12 15:35
Proč by nemohlo být vydáno stavební povolení? Spíš je mi líto, že tak hezký dům musí stát vedle těch oblud se sedlovou střechou. Když budeme brát ohled, na stavby které vypadají jako trautenberkova chalupa a budeme se jim podřizovat - nikdy u nás nebudeme mít hezkou architekturu.
:-) Tomáš Kodet 17.05.12 18:32
Nádhernej dům na úžasným místě. Gratuluji k super realizaci.
co se ztratí neztratí e-mental 17.05.12 21:06
Jsem zvědav, po kolika kvartálech budou v "konzolách" praskliny.
...Prosim vás,... šakal 17.05.12 23:46
...co je to: "vila Dobeš"?...

...To je něco jako když inspektor Trachta popisuje policejnímu praktikantovi Hlaváčkovi explozivní nástrahu se zpožděnou roznětkou: "systém Ticho - šlupka"?

A, poslyšte, bude se v českém jazyce ještě skloňovat, nebo je to už buržoazní či antievropský přežitek?


Jak píše básník a překladatel Václav Jamek: "Donedávna se čeština obráběla k obrazu těch nejnegramotnějších. Bude se teď řídit zběžným úsudkem cizinců?..."
svetla mufna 18.05.12 13:08
asi jsem moc hnidopich ...ale když už si pozvu ,,profifotografa,, aby mi to nafotil ....tak je ponekud rozpačité když tam jsou všude žárovky na kusu dratu
pěkné adam zlámal 18.05.12 15:25
Jeden z nejhezčích domů, co jsem tady poslední dobou viděl. Jediný problém vidím v tom, že dva horní pokoje mají hodně rozdílnou kvalitu kvůli orientaci - jeden na sever vystrčený do silnice, druhý na jih s terasou k rybníku. Při předpokladu, že se jedná o dva dětské pokoje, je rozdíl markantní a právě konzolou do ulice ještě umocněný.
zábradlí syl 18.05.12 19:24
Naprosto souhlasím s hodnocením DavidaT. Děrování kolem schodiště působí v jinak nekompromisně minimalisticky řešeném domě rušivě a zbytečně.
super Ilona 19.05.12 20:34
velice pěkné , výborně vymyšlené !
:šakal jeanette 20.05.12 18:37
Asi jako vila Tugendhat nebo vila Stiassni, třeba je pan Dobeš taky bohatý průmyslník... Spíš mě mate to "vila" než "Dobeš".
Ale nápad s knihovnou na schodech skvělý! Přijdu, vytáhnu knížku, sednu a čtu... Paráda!
...Hm,... šakal 20.05.12 21:32
...nebo jako "nechytatelný volej Steffi Graf" či "Václav Havel Letiště"... (7:- P)

Asi přivlastňovací tvary vlastních jmen zemřou spolu se mnou. Je to sice trochu mrzuté, ale pořád mi dávají najevo, že dynamika doby prostě není na mě straně, takže už si pomalu zvykám (7:- +)
Kalifornie Paloš 23.05.12 11:07
Domy obdobného tvaru, byť širší a z jiných materiálů jsou často k vidění na pobřeží Tichého oceánu v Kalifornii (Santa Barbara, Malibu, San Luis Obispo...), kde v blízkosti pláže nejde na úzkých pozemcích ani jiný druh domu umístit.
...slib Vladimir 28.05.12 16:17
Ještě jednou díky za všechny reakce.
Slibuji, že dům nafotíme i s finálními světly, knihovnou na schodišti, terasou a zelenou travičkou se sedmikráskami. Stejně tak nafotíme po roce konzolu
Název Vila Dobeš vznikl jako legrace a nadsázka. Jak slovo vila, tak použité gramatické spojení.
...Áááá, tak to jóóó!... šakal 28.05.12 18:57
... (7:- D)
...v reálu hezčí než na fotkách misstopesto 31.05.12 13:10
...gratulace autorům i investorům... i přesto, že stavba vyrostla na tak maličkém pozemku, vypadá mnohem prostornější... Zůstává mi rozum stát nad tím, že barák, vzhledem k tomu velkému převisu 3. patra, nespadne - v reálu to vypadá mnohem dramatičtěji než na fotkách
RD Štajner tuším v Šestajovicích Paloš 01.06.12 12:52
Obdobně je konstrukčně řešen dům Štajner tuším v Šestajovicích, který je postaven z předpjatého betonu? Nebo jak se to nazává, stavaři ať mne opraví. Taky má pod visutým partem stání pro auta.
světlík vendy 07.06.12 12:59
Mám prosbu na výrobce světlíků a zda se u nich nestačil projevit nějaký "problém". díky
ad Světlíky PD 08.06.12 14:30
světlíky dodali http://www.rwasystemy.cz/, zatím bez prodlémů, PD


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.