Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Horské apartmá Klínovec

Autor: DESIGN by DONLIĆ | Václav Derner
Adresa: Klínovec, Jáchymov, Česká republika
Realizace: 2012

Dřevěný srub či nejmodernější materiály kontrastující s krajinou? Nový developerský počin Klínovec Meadows, který vyrostl doslova "na zelené louce" na úpatí hory Klínovec v Krušných horách, se nevydal ani jednou z těchto cest. Řadové lyžařské apartmány působí naopak dojmem bydlení, které někdo vytrhnul z městské zástavby a posadil na temeno horského hřbetu.
O to palčivější se ukázala odpověď na zadání klienta, který si dva z nich vybral a rozhodl se je propojit v jeden celek: jak by takové apartmá mělo působit uvnitř? Investor toužil po místě, které by navozovalo horskou atmosféru a zároveň mělo ráz odlišný od jeho městského obydlí.
Jakmile poprvé spatřil borovicová prkna na podlahu, materiál dříve hojně používaný a v poslední době neprávem opomíjený, bylo rozhodnuto. Jejich nádherná kresba, to byla láska na první pohled. V dalším kroku bylo nutné vybrat správný materiál na nábytek - takový, který by nechal vyniknout bohatou barevnost podlahy. Volba padla na jasan, strukturou podobný borovici, mořený do světlého a tmavého tónu. Rustikální atmosféru pomáhají dotvářet jak v hlavní koupelně, tak v obytném prostoru velkoformátové desky travertinového kamenného obkladu.
V přízemí vznikl pánský klub kanadského stylu s tmavými obklady na stěnách, kterému dominuje masivní průhledový krb. Hned za ním dámská část společnosti najde pohodlí v dlouhé sedačce Rolf Benz. Druhou část vstupního podlaží zaujímá "selská kuchyně" oblečená do hávu ze světlého jasanu.
Nadzemní patro ovládla ložnice majitelů s prostorným budoárem - koupelnou a šatnou propojenými v jediný celek. I zde vévodí borovicová podlaha a kámen, jasan - tentokrát ve světlém provedení  - je nenásilně doplňuje. Nechybí samozřejmě hostovské pokoje s vlastním zázemím.
Věřím, že díky prostoru, který nám klient při návrhu poskytnul, vzniklo místo, kde se jeho majitel v čase sychravé vánice rád usadí do křesla a zahledí do rozpáleného krbu se sklenkou v ruce...
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.05.12
Návštěvnost: 50740 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.