Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zdravá Kůže
nízkorozpočtová rekonstrukce kožní ambulance v Ostravě

Autor: Radomír Otýpka
Adresa: Sokolská, Ostrava, Česká republika | mapa
Web: www.zdravakuze.cz
Realizace: 07-08 / 2011

Požadavkem investora bylo vytvořit výrazově současný, reprezentativní prostor, který bude sloužit potřebám odborné lékařské péče poskytované investorem a zároveň vytvoří příjemnou a poklidnou atmosféru pro pacienty. Limitujícím faktorem při tvorbě interiéru byl finanční strop a požadavek investora na přenositelnost interiéru do případných jiných nájemných prostorů.
Návrh je koncipován jako stavebně nenáročný s minimem stavebních zásahů. Převážná část navrhovaného designu se opírá o demontovatelné nábytkové kusy a výmalbu stěn. Osvětlení a veškeré instalace zůstaly z výše uvedených limitů zachovány.
Řešený prostor je trasován do tří základních místností: čekárny, recepce a samotné ordinace, na níž navazují ostatní prostory kožní ambulance, které ovšem zůstávají v původním stavu.
Barevnost řešeného prostoru vychází z grafického manuálu, kterým se firma prezentuje na veřejnosti. Jedná se o kombinaci zelené, bílé a šedé, která je obsažena v logu a doplněná o tmavší šedou podlahu tvořenou zátěžovým kobercem. Pouze v  ordinaci je podlaha hygienických důvodů z PVC čtverců.
Jako materiál nábytků je navrženo lamino. Zátěžové plochy a pracovní desky jsou řešeny umakartem. Jednotlivé nábytky vytváří kubické hmoty, jež jsou navzájem v sobě prolnuty a které jasně definují svou funkci v prostoru. Jasné, přímé linie vytváří dojem čistoty a harmonie, které pozitivně působí na pacienty.
Projekt
Fotograf
Jakub Zdechovan
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 11.04.12
Návštěvnost: 65145 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
česky moderně? Jana 12.04.12 09:45
RE:česky moderně? Petr Tůma 12.04.12 23:25
česky moderně - spíše po česku Radomír Otýpka 16.04.12 13:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.