Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce a dostavba Baru Admirál

Autor: VYŠEHRAD atelier | Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík, Pavel Marek, Radka Milotová, Vojtěch Lstibůrek
Adresa: Palackého 42, Mnichovo Hradiště, Česká republika | mapa
Web: www.baradmiral.cz
Projekt: 2006 - 2007 Realizace: 2007 - 2009
Užitná plocha: 300 m²

Řešený objekt s barem, kavárnou a hernou se nachází v centru Mnichova Hradiště, v přímé blízkosti kostela sv. Jakuba a Náměstí T.G. Masaryka. Hlavní hmota objektu je součástí kompaktní uliční řady domů, která je v místě jižního souseda přerušena průjezdem. Stávající objekt se skládal z  uliční hmoty se sedlovou střechou doplněnou přístavkem směrem do zadní části pozemku. Přístavek byl rekonstrukcí odstraněn a nahrazen novým dvoupodlažním plochostřechým objektem v celé hloubce parcely. Uliční fasáda, včetně vikýře,  byla zjednodušena a očištěna od nepůvodních nánosů minulých let, je navržena nová římsa odpovídající charakteru okolní zástavby, byla potlačena barevnost a zdůrazněn parter.
Provozně funguje objekt jako nápojový bar - kavárna, kdy je možno provoz rozdělit po jednotlivých patrech a reagovat tak na aktuální kapacitní potřeby. V obou podlažích je centrem provozu bar, doplněný o sezení u stolů a v měkkém sedacím nábytku.
Architektonický a zejména provozní návrh vznikal v přímém dialogu s investorem, který konečný výsledek podpořil důrazem na detail při realizaci a výběrem precizních dodavatelů. Požadavek investora na „námořní atmosféru“ nebyl plněn explicitně, ale formou náznaků v barevnosti a grafice. Všechny prvky interiéru, s výjimkou sedacího nábytku, byly realizovány jako atypické, stejně tomu tak bylo i v případě grafického designu.  Celkovou atmosféru interiéru příznivě doplňují dvě mořská akvária.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 02.04.12
Návštěvnost: 52086 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.