Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nudlová restaurace Houtou Fudou
ほうとう不動東恋路店

Autor: Takeshi Hosaka
Adresa: Fuji Panorama Line, Fujikawaguchiko, Japonsko | mapa
Web: www.houtou-fudou.jp
Projekt: 02.2008 – 03.2009 Realizace: 03.2009 - 12.2009
Užitná plocha: 726 m² Plocha pozemku: 2494 m²

„Budova se jeví jako součást přírody podobně jako hory nebo oblaka. Objekt je utvářen měkkou geometrií, která se nevyjímá svému okolí tvořenému čtverci a kruhy. Skořepiny prostory uzavírají stejně tak jako jej otevírají.“

Vrchol Fudži, nejvyšší hory v Japonsku dosahující 3776 m n.m., každoročně navštíví přibližně 200 000 lidí, z nichž 30% tvoří cizinci. Přilehlým národním parkem pak projde 80 milionů turistů. Po zdolání vrcholu nebo celodenním výletu v přírodě jistě přijde vhod nudlová restaurace Houtou Fudou v malém městečku Fujikawaguchiko na úpatí hory. Autorem restaurace připomínající svým tvarem zasněžené pahorky nebo iglú je architekt Takeshi Hosaka. Pod tenkou skořápkou se nachází 530 m² jídelní části, 140 m² kuchyně a 50 m² je vymezeno toaletám.
Budova nemá žádnou klimatizací, neuzavírá se a neochraňuje před okolními povětrnostními podmínkami. Posuvné dveře otevírají interiér do okolí: déšťové kapky stékají kolem oken a dvěří, mlha se vkrádá dovnitř a nerušeně sem proudí vzduch. Po většinu ročních období zůstává otevřená, ale zimě jsou zakřivené akrylátové posuvné dveře zavřené. Železobetonová skořápka opatřená 60mm tuhou polyuretanovou izolací se stará o stálou teplotu a zároveň snižuje deformační změny objektu v závislosti na teplotních rozdílech.
Zdroj: Takeshi Hosaka Architects
Vložil: Petr Šmídek, 06.01.12
Návštěvnost: 45975 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
záchody Veronika Bayerova 22.01.12 10:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.