Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Loft v Bratislavě

Autor: atelierSAD | Adam Jirkal, Jerry Koza
Spolupráce: Vít Markvart, Tomáš Kalhous
Stavební management: C - Partners SK
Adresa: Bratislava, Slovensko
Realizace: 2011 Užitná plocha: 108 m²
Plocha pozemku: 259 m²

Byt se nachází v ustoupeném patře v nejvyšším 12. podlaží polyfunkčního domu z roku 1998 v Bratislavě. Stavební úpravy byly prováděny v bytě o ploše 108 m² a terasy, o ploše 151 m².
Architektonické řešení bylo vedeno snahou zvýšit využitelnost bytu a terasy. V bytě nedošlo k zásahu do nosných konstrukcí. Během rekonstrukce se řešily nové povrchy stěn, podlah, stropů, technické vybavení koupelen a kuchyně.
Dominantním prvkem bytu je podlaha z kartáčovaného jasanu ošetřeného šedým voskem.
V rámci dispozičních úprav byla přesunuta kuchyně, tím došlo ke zvětšení obývacího pokoje a jeho propojení s terasou. Plocha terasy byla rozdělena na otevřenou a zastřešenou část, aby se dala ve všech ročních obdobích maximálně využívat. Před větrnostími podmínkam je terasa chráněna pomocí skleněných posuvných stěn. Je zde umístěna sauna, vířivka, venkovní sprcha i venkovní ložnice. Nad prostorem terasy byla navržena střecha lehké konstrukce se třemi kruhovými světlíky. Nová střecha navazuje na stávající, sníženým čelem vytváří přechod mezi střechou původní a vedlejšími konstrukcemi sousední terasy.
Na stávající terasu byla položena nová podlaha z masivních prken garapa uložených na dřevěném roštu. Spáry mezi prkny byly tmeleny ve stylu lodní paluby. Odvodnění terasy je řešeno původními dešťovými svody pod novou podlahou.
Projekt
Fotograf
Tomáš Souček
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 23.12.11
Návštěvnost: 54821 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.