Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Kanceláře a recepce pro Konsepti

Autor: Daniela Polubědovová
Adresa: Komunardů 32, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2008, 2011 Realizace: 2009, 2011
Užitná plocha: 191 m² Obestavěný prostor: 758 m³

Firma Konsepti se zabývá komplexním řešením interierů a prodejem vybraného sortimentu designového typového i atypického vybavení. A právě pro takovou firmu jsme dostali zadání vytvořit zázemí v rámci nově umístěného showroomu areálu Holport (areál Holport je dnes místo, které se rozšířením o nové přístavby nad starou tovarní halou stalo sídlem mnoha firem spjatých s designem).
Showroom i kancelářské prostory jsou umístěny právě do části  bývalé holešovické  výrobní haly. Hala samotná je se svou starou industriální atmosférou naprosto jedinečným prostorem. Toto působivé místo s betonovými  trámovými stropy a s typickými původními továrními okny jsme doplnili pouze křehkými, čirými, skleněnými příčkami, které tvoří jedinou hranici mezi samotným showroomem a kancelářemi a ty tak  zůstaly opticky jeho součástí. 
Záměr bylo vytvořit interier s minimem výrazových prostředků a tvarosloví. Vzniklo prostředí, které je kombinovatelné se stále se měnící tváří showroomu a současně i pracovní prostor, který není typický pro běžné, uniformní kanceláře.
Výrazné odstíny  zelené barvy, které se objevují na stěnách a stropu, jsou v kombinaci s černou, použitou na nábytkových prvcích, barvami vycházejícími ze zadání, z firemních barevnosti.
Logo Konsepti tvoří rastr na dveřních madlech z černého plechu a v rozehrané podobě se objevuje i na sklech ve formě bezpečnostní grafiky.
Odlehčenou atmosféru podtrhují madla na skříních tvořená z konopných lan a ručně kreslené piktogramy na dveřích a zrcadle toalet od Silvie Luběnové.
Recepce, která byla realizovaná s delším časovým odstupem, na již vzniklý  koncept navazuje tvarovou jednoduchostí, barevností, logotypem i zvolenými materiály (černá ocel,sklo,černé nábytkové prvky). Pouze technologie přímého tisku na plech (firma Spyron), která byla použitá na plášť recepce samotné, je pro nás poměrně nová.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.12.11
Návštěvnost: 60329 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.