Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Městský soud a matrika
Ciutat de la Justicia, Registro Civil de Hospitalet de Llobregat

Autor: b720 arquitectos | David Chipperfield, Fermín Vázquez
Adresa: Avinguda Carrilet 2, Gran Via de les Corts 111, Barcelona, Španělsko | mapa
Web: www.l-h.es
Realizace: 2004-09 Soutěž: 03.2002
Užitná plocha: 232369 m²Původně byla různá právní oddělení barcelonské samosprávy a města l'Hospitalet roztroušena v sedmnácti různých budovách po celém městě, což působilo řadu komplikací jak návštěvníkům tak i samotným zaměstnancům. Nově spojené úřady do jediného 'City of Justice' má zlepšit efektivitu práce a umožnit pracovnímu prostředí, aby se mohlo lépe přizpůsobovat a vstřebat neustálé proměny soudního aparátu, stejně jako poskytnout dostatek rezervního místa pro budoucí růst.
Pozemek se nachází na rozmezí dvou měst Barcelona a l'Hospitalet, kde původně stály vojenské kasárny. Areál z jedné strany přiléhá ke Grand Via, hlavní přístupové cestě z jihu do centra Barcelony, a z druhé strany k Carrilet, magistrále vedoucí do l'Hospitalet.. Svým umístěním poskytuje optimální přístup do města i hlavním tepnám soukromé i veřejné dopravy.
Hlavním požadavkem bylo rozčlenit rozsáhlý stavební program (330000m²) do řady samostatných, ale přitom vzájemně spojených bloků obklopujících veřejné náměstí. Prostorová kompozice usiluje o to rozbít přísný a monolitický obraz soudnictví. Návrh se rovněž snaží nabídnout rovnováhu ve vztazích mezi různými pracovními oddíly, veřejnými částmi a venkovní krajinou.
Čtveřice velkých soudních budov je umístěna po obvodu jednoho spojujícího objektu. Tyto stavby obecně obsahují v přízemí a třech dalších poschodích soudní síně. Všechny tyto poschodí jsou přístupné rovnou z této spojující stavby, která zároveň slouží jako filtr. Lidé se schází vždy na začátku a konci jejich soudního procesu uprostřed centrálního veřejného prostoru s výhledem na venkovní prostranství.
Další čtveřice samostatných budov obsahuje soudní služby pro l'Hospitalet, budovu soudních věd a dva komerční objekty s maloobchody v přízemí. Další plánovaný objekt bude obsahovat obytné i komerční maloobchodní aktivity.
Všech osm staveb je koncipováno jako formálně umírněné bloky s nosnou 'mřížkou' fasády z probarvovaného betonu. Každá budova má odlišný a kontrastní, i když umírněný barevný odstín. Spojující objekt má daleko uvolněnější tvar s rozlehlým půdorysem, odkrytými železobetonovými deskami a kovovou sítí umístěnou před fasádou z bezrámového zasklení. Součástí návrhu bylo také ztvárnění všech veřejných prostranství, soudních síní a interiérů kanceláří.
David Chipperfield Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 22.09.11
Návštěvnost: 55142 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Barcelona a Brno Kaker 30.09.11 08:49
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.