Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum Pauly Rêgo
Casa das Histórias e Desenhos Paula Rêgo

Autor: Eduardo Souto de Moura
Adresa: Av. Da República 300, Cascais, Portugalsko | mapa
Web: www.casadashistoriaspaularego.com
Náklady: 5 000 000 Euro Projekt: 2008
Realizace: 09.2009 Zastavěná plocha: 3307 m²
Plocha pozemku: 8896 m²

V polovině září 2009 bylo v portugalském městě Cascais, ležícím 25 kilometrů západně od Lisabonu, otevřeno muzeum 'Casa das Histórias Paula Rego' od architekta Eduarda Souto de Moury. Nové muzeum je vytvořeno pro sbírku děl portugalské umělkyně Pauly Rego. Autora muzea si umělkyně vybrala sama. Uvnitř budou jsou k vidění její grafické práce a také jejího manžela Victora Willinga, který byl uměleckým kritikem a zemřel v roce 1988. 'Dům příběhů a kreseb Pauly Rego' by měl být místem “zábavy, neokázalý, živoucí, plný radosti a spousty hříchu.“ Návštěvníky muzea vítá již od vstupu dvojice vedle sebe stojících jehlancovitých věží z červeného pohledového betonu. Celý komplex tvoří čtyři křídla, která se odlišují výškou i velikostí hmot. Uprostřed dispozice se nachází kryté vnitřní atrium, kde se budou konat krátkodobé výstavy. Kromě 750 m² výstavních ploch se v muzeu nachází také přednáškový sál pro 200 diváků, kavárna a obchod se suvenýry. Na podlahách je položen modrošedý mramor z nedalekého lomu.
'Casa das Histórias Paula Rego' je první Mourovou stavbou, která pracuje s typickými předlohami místní historické architektury. Souto de Mouru podle vlastních slov inspirovaly domy v Cascais od architekta Raul Lino jako i slavný Palácio Nacional de Sintra a cisterciácký klášter v Alcobaça.

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 04.08.11
Návštěvnost: 51088 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.