Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Centrum akutní medicíny Oblastní nemocnice Kladno

Komentáře
Skvele jirka 14.07.11 18:03
skvela nemocnice, moz hezka prace, obzvlaste pokud se podarilo zkloubit nem. technologii s architekturou. Hned bych se tam sel lecit pokud tam maji i prijemny personal.
Pomníky... Rýpal :) 16.07.11 00:52
Poslední Jirkovu větu bych poopravil: "... pokud tam mají stejně skvělý personál" - o čemž vzhledem k poměrům v českém (i kladenském) zdravotnictví musím pochybovat. Stále více mám totiž pocit, že vedení krajů a velkých měst si zvyklo stavět své pomníky, čímž poněkud bezohledně odčerpávají zdroje pro jiné funkce, které mají také zajišťovat. Není to nic proti této stavbě, spíše proti investorovi, který se můj vkus (z veřejných peněz) poněkud "rozšoupl". V této souvislosti mě napadají všechny ty jednoduše účelné a přesto dosud reprezentativní prvorepublikánské veřejné budovy - soudy, školy, úřady...
hezké, až na to sezení Movie 19.07.11 14:51
Nepamatuji si současnou veřejnou stabu, kde by se mi podařilo se pohodlně usadit při čekání. Při pohledu na ty dřevěné lavice by architekty, kteří jinak odvedli dobrou práci, nechal nemocné posadit na celý den na jejich lavice. Myslím, že by hned změnili názor na moderní obdobu Prokrustova lože.

Ivo Miksa
Souhlas Rýpal :) 21.07.11 23:16
Naprostý souhlas. Chápu snahu o "antivandal" ev. "minimalistické" provedení, ale v čekárnách je to krok mimo. Šíří se to jako mor všemi zdravotnickými zažízeními - ohýbaná překližka, masivní fošny atd. Když jsem byl nedávno na Žlutém kopci v Brně (Masarykův onkologický ústav), musel jsem už tak trpící vyhublé příbuzné složit pod zadek svůj svetr... Existuje náhrada za socialistickou koženku?
reakce autor 27.07.11 11:39
Dovolím si odpověď na téma sezení: potřeba dezinfikovat vede k nutnosti použít buď tvrdý materiál anebo koženku. Osobně je mi milejší sezení na dřevěné desce a vůbec nejde o minimalismus.
Sezení Rýpal :) 27.07.11 17:47
Děkuji za reakci. Je to logická odpověď zdravého člověka. Nechci být malicherný, ale k lékaři chodí i ti druzí, "kterým by bylo milejší" spočinout na něčem měkčím. Jsou třeba na kost vyhublí kvůli rakovině, mají sklon k tvorbě proleženin nebo jsou "jen" po náhradě kyčle, popř. na ni čekají. Všiml jsem si, že někteří pacienti se už přizpůsobili a nosí si s sebou polštářky z domu...
sezení tomcerny 01.09.11 14:34
Vím, že to už tady bylo zmíněno, ale stejně:

Použití lavičky navrhnuté jako venkovní mobiliář mi přijde dost zcestné. Z estetického hlediska v prostoru řešeném buněčným dekorem, nepravidelnými mnohoúhelníky působí velmi razantně tvarované lavice příliš cize. Pěst na oko. Přitom existuje také český návrh sedacího systému s prvky na šestibokém půdorysu, který by rozhodně zapadl do zmíněného prostředí lépe. Provedení v umělém potahu disponuje zcela jistě.

Jde o poměrně důležitý detail jinak na první pohled výjimečné stavbě, především na české poměry..


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.