Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
REHAB Basel

Autor: Herzog & de Meuron
Adresa: Im Burgfelderhof 40, Basilej, Švýcarsko | mapa
Web: www.rehab.ch
Realizace: 1998-2002

Od počátku si klient přál, aby nové REHAB (soukromé rehabilitační centrum pro tělesně ochrnuté a mozkově postižené pacienty) nevypadalo jako nemocnice. Ale co vlastně nemáme dělat? Co je to nemocnice? Výtahy, vnitřní koridory lemované bezpočtem dveří vedoucích do nemocničních pokojů nebo vyšetřoven, čekárny na konci haly nebo další výtahy. Stejné schéma se opakuje na tolika poschodích, kolik dovolí místní regulace - ekonomické řešení, které se opakuje do extrému a nevyžaduje žádná přizpůsobení potřebám uživatelů. A s kavárnou ve vestibulu.
V rehabilitační centru žijí lidé většinou po nějaké nehodě až 18 měsíců. Je místem, kde se učí vypořádat se změnou ve svých životech a stát se samostatnými v co největším možné míře. Během dne pracují s terapeuty a doktory. Žijí zde a tráví svůj volný čas. Střetávají se se svými rodinami a přáteli. Mají běžný denní program jako my s jedním významným rozdílem: vše se odehrává na jednom místě.
Poněvadž jsou pacienti takto omezeni (musí strávit v REHABu tak dlouhou dobu), rozhodli jsme se, že naším úkolem bude vytvořit multifunkční a rozmanitou budovu, skoro jako městečko s ulicemi, náměstími (dvory 1-5), zahradami (francouzská, anglická, vodní), veřejným vybavením (bazén) a s izolovanými obytnými částmi, kde se lidé mohou dostat z bodu A do B několika různými cestami. Zkusili jsme vytvořit prostředí, které umožňuje pacientům co nejvíce samostatnosti.

Prosíme případné návštěvníky, aby respektovali soukromí pacientů a nevstupovali na pozemek. S personálem však lze předem vyjednat placenou prohlídku.


Literatura
 

Zdroj: H&deM, El Croquis 109/110, s.158
Vložil: Petr Šmídek, 08.08.09
Návštěvnost: 69442 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.