Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nábytek s piktogramy pro speciální oddělení mateřské školky

Autor: Martina Kárová, Ondřej Dušek
Adresa: Arabská 681/20, Praha, Česká republika | mapa
Investor: MČ Praha 6
Realizace: 18.12.2010

Speciální oddělení fakultní mateřské školky tvoří jedna třída čítající 8 až 10 dětí s menšími mentálními disfunkcemi. Realizace nábytku byla součástí celkové rekonstrukce oddělení. Jedná se o velkou skříňovou stěnu v herně a o dva menší kusy nábytku - blok se zásuvkami na oblečení a stěnu s věšáky v předsíňce.
Hlavní stěna obsahuje otvíravé skříňky, výklenky na pianino a na velké hračky, schůdky pro přístup k vyšším policím, blok menších zásuvek a řadu velkých zásuvek. Tyto zásuvky mají místo jednoduchých kulatých otvorů pro otevření  vyfrézovány piktogramy zvířátek jednotlivých dětí. Zde jsou uloženy jejich přikrývky a povlečení pro odpolední spánek.
Menší zásuvky v předsíňce se stejnými piktogramy slouží pro uložení hraček a oblečení.
Překližkové háčky jsou rovněž označeny osobními symboly dětí, tentokráte v plastickém provedení ze dvou vrstev překližky.
Kromě nejběžnějších zvířátek- králíka, kočky, opice, koně - byla záměrně volena i méně obvyklá zvířata- delfín, velryba, klokan, pštros – taková, která děti předtím možná neznala. Přestože obvyklý počet dětí ve třídě je maximálně 10, přesto jsou zde ještě čtyři symboly navíc jako rezerva.
Stylizace piktogramů vychází z technologie výroby- frézování CNC frézou o průměru vrtáku 10mm, dalším důvodem pro oblé tvary je  bezpečnosti používání.
Materiálem nábytku je lakovaná březová překližka tloušťky 9 a 15mm. Věšáčky a piktogramy nad nimi jsou vyřezány z překližky tloušťky 21 mm.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 04.06.11
Návštěvnost: 65970 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.