Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce výrobního areálu mmcité

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva, Luděk del Maschio
Spolupráce: Radek Hegmon, David Karásek, Jaroslav Holub, Jitka Pospíšilová
Adresa: Bílovice, Česká republika | mapa
Investor: mm cite a.s.
Projekt: 2008 Realizace: 2008–2009

Designéři David Karásek a Radek Hegmon nás oslovili, abychom se přijeli podívat na staré objekty bývalého vepřína a k tomu přilehlé budovy v obci Bílovice, nedaleko Uherského Hradiště. Líbila se jim naše realizace přestavby objektu v Bernarticích pro firmu UAX a tak nám dali důvěru pro společnou práci.
Stavebník, významný výrobce a prodejce městského mobiliáře, požadoval vytvořit nový vzhled stávajícího areálu, který by měl sloužit pro vedení firmy, administrativu, výrobu i skladování. Mezi objekty je navržena nová ulice. Vstupní objekt je rozšířen o přístavbu.
Cílem architektonického řešení bylo vymyslet jednoduchou přístavbu navazující na objekt, se stejnou střechou. Tzv. nový kabát objektu by měl být reklamou firmy, a dále by měl povýšit vzhled bývalého objektu JZD. Jedná se vytvoření nové fasády ze stříbrných fasádních folií u prvního objektu a stříbrných profilovaných plechů u objektu druhého, nová okna jsou navržena z hliníkových rámů.
Koncepci přestavby areálu a projektovou dokumentaci pro stavební povolení připravil ateliér kamil mrva architects pod vedením Ing. arch. Kamila Mrvy. Realizační úpravy interiéru a části exteriéru navrhl ak. soch. Luděk del Maschio.

Literatura

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 26.04.11
Návštěvnost: 70942 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Bývalé hospodářské budovy jana haj 28.04.11 23:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.