Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Goldberger loft office

Autor: Tervhivatal | Zsanett Benedek, Dániel Lakos
Adresa: Perc utca, Budapešť, Maďarsko | mapa
Investor: Benedict & Helfer
Projekt: 2009 - 2010 Realizace: 2009 - 2010
Užitná plocha: 290 m²

Maďarští architekti Zsanett Benedek a Daniel Lakos z ateliéru Tervhivatal stojí za návrhem interiérů kanceláří vybudovaných v podkroví bývalé textilní továrny Goldberger v Budapešti.

Prostor podkroví byl rozdělen do menších kanceláří a zasedacích místností pomocí boxů tvořených ocelovou konstrukcí a sádrokartonem. Boxy v prostoru levitují a v mezerách mezi nimi vznikly spojovací komunikace. Boxy jsou buď pevně připojeny k podlaze, nebo jsou volně plovoucí. Klenutý historický strop vytváří k boxům zajímavý kontrast.

Jeden z boxů visí přímo ze stropu a slouží jako pracovní stůl. Byl navržen Wandou Reich.

Struktury boxů osvětlují skrytá LED-svítidla. Ty se uplatňují zejména v noci. Počítá se s tím, že prostor kanceláří bude využíván i jako místo pro konání oslav a schůzek. Na zakrytí vodovodního a elektrického vedení u stěn kanceláře využili architekti oblázky.

Struktury vytvořené pomocí bílých boxů slouží správci místnosti, recepci před vchodem, malé zasedací místnosti a velké zasedací místnosti, která je doplněna odkládacím pultem. Z důvodu  komfortního vyžití kancelářských prostor jako večerního klubu je jeden z boxů navržen jako samostatný bar s obsluhou. Podlahy boxů jsou pokryty šedým linoleem. Na podlaze celé místnosti se nachází leštěný beton.

Světlá výška podkrovního prostoru je zhruba 5 metrů. Celková plocha kanceláří je cca 300 m2. Klient vyžadoval oddělené místnosti pro různé pracovní situace. Zabývá se tvorbou internetových reklam, všech druhů grafických a reklamních materiálů. V jednom z boxů je oddělení programátorů, druhý je vyhrazen pro grafické práce atd.

Klient potřeboval oddělená pracovní místa pro různé druhy médií, ale zároveň odmítal konvenční buňkové řešení se sádrokartonovými příčkami a stísněnými místnostmi. Chtěl něco mimořádného.

Je náhoda, že náš koncept boxů a nové logo klienta - rotující krychle – jsou si podobné. V identitě klientovy společnosti znamená krychle sama o sobě velmi hodně. Jejím prostřednictvím klient demonstruje komplexnost svých služeb – nabízí pro jiné firmy řešení logistických problémů, organizace práce, mezilidských vztahů atd. Projekce tohoto programu představuje rotující krychle. Krychle odhaluje nejvíce relevantních informací o činnosti majitelů kanceláře.

Myslíme si, že podobné prostorové řešení, jaké jsme použili v návrhu kanceláří v podkroví, dnes používá mnoho architektů. Je založeno na modernistickém plynutí prostoru a současné integraci uzavřených objemů v prostoru. Ve výsledku nemůžete jednoznačně odpovědět, jestli se nacházíte uvnitř nebo vně.

Snažili jsme se zachovat maximum z původní substance domu - klenutý strop, výklenky, stará kastlová okna atd.

Období samotného návrhu bylo velmi krátké. Nakreslili jsme plány během několika týdnů. Následovaly konzultace s dodavateli o realizaci a detailech. Byli jsme překvapeni, že se vše zrealizovalo podle našich prvotních představ.

Přátelé klienta jsou designéři a pomáhali mu také při zařizování kanceláří. Navrhli interiéry boxů, vybrali nábytek a vymysleli několik dalších velmi dobrých nápadů, například zavěšený box v zadní kanceláři. Wandy Reich a její kolegyně Noémi Varga tak mají velký podíl na výsledné podobě kanceláří.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 27.04.11
Návštěvnost: 54739 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.