Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ateliér Palmerston

Autor: Boyd Cody Architects
Adresa: Palmerston, Dublin, Irsko
Realizace: 2008 Užitná plocha: 25 m²

Naše klientka-umělkyně, nás požádala, abychom pro ni v zadní části její zahrady navrhli ateliér, který by byl plný denního světla. Před nedávnem jsme dokončili dvoupodlažní přístavbu k jejímu hlavnímu domu, proto jsme si přáli, aby ateliér pokračoval v podobném duchu a doplnil prostorové uspořádání zahrady. Skromné rozměry ateliéru byly předem určeny původní malou přístavbou a úzkým tvarem pozemku. Umělkyně pracuje v převýšeném prostoru s velkým centrálním světlíkem. K oživení prostoru rovněž slouží otvor pro jižní světlo vedoucí do ateliéru skrze hlubokou mezeru nad vstupem. Velké okno v přízemí poskytuje výhled do zahrady a zároveň rámuje činnosti odehrávající se v ateliéru. Neutrální bílý interiér umožňuje umělkyni zaměřit se na práci a kvalitu svých maleb. Zvenku je ateliér obložen pláty z cortenové oceli, který je levným a přitom působivým materiálem. Barevnost a přibývání patiny dodávají objektu skulpturální hodnoty.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 13.03.11
Návštěvnost: 45153 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.