Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nevekabar

Autor: Petr Pinkas, Jan Žalský, Petr Nacházel
Spoluautor: Pinkas Žalský architekti
Adresa: Čáslavská 266, Chrudim, Česká republika | mapa
Realizace: 2009

Původním zadáním byl klasický periferní sportbar, plný dresů, puků, míčů, hokejek a podepsaných artefaktů všeho druhu. Sportbar měl být samozřejmě doplněn výčepem, televizemi, plátnem na televizní přenosy, sázkovým terminálem a vnitřním grilem na prase. Takové zadání jsme uchopili jako výzvu a vydali se do dosud neprozkoumaných území našich výtvarných i komunikačních dovedností.
Během setkávání se zadavatelem jsme dokázali jeho původně zamýšlenou estetiku výrazně pozměnit a vytvořili prostředí pro intenzivní kolektivní sledování, prožívání a komentování sportovních přenosů. Původně zamýšlený sportbar se také rozšířil na  restauraci s moderní kuchyní.
Restaurace je dvoupodlažní, obě úrovně jsou spojeny otvorem ve stropu, okolo kterého je vytvořen široký ochoz, kde sedí či stojí hosté. Projekční plocha je viditelná z obou úrovní. Důraz byl kladen na velmi kvalitní prostorový zvuk. Veškeré interiérové konstrukce včetně konstrukcí stropu a obkladu jsou zhotoveny ze smrkového dřeva.
Náladu v prostoru je možné upravovat mnoha typy umělého osvětlení.
V prostoru nakonec nejsou použity žádné sportovní artefakty, presentace národní hrdosti je koncentrována ve stropu, který je doplněn rastrem svítidel dle tvaru i barev české vlajky. Spínačem na baru je možné sepnout po vsítění branky během utkání.
Projekt
Fotografie
Andrea Thiel Lhotáková
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.03.11
Návštěvnost: 61697 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
! planicka 29.03.11 11:51
*** Smilla 29.03.11 20:07
typický fanda Roman Ehl 03.04.11 14:52
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.