Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Design café

Autor: Bukolsky architekti s.r.o.
Adresa: Sředova 1, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.designcafebrno.cz
Investor: ERDEN s.r.o.
Realizace: 2010 Užitná plocha: 180 m²

Kavárna Design café vznikla na ulici Středova, 100 metrů od náměstí Svobody. Když se podíváme do historie parteru domu, ve kterém se dnes kavárna nachází, spadá nejstarší nález z městského archivu do doby před druhou světovou válkou, kdy se zde nacházel obchod suknem pana Lužného a Trlici. Průčelí parteru bylo následně upraveno, vznikly velké prosklené výkladce a římsa s rámy obloženými chromovými prvky.

Interiérové řešení vychází z požadavků investora vytvořit příjemnou a stylovou kavárnu plnou barev, vůní a chutí, podle jednoduchého hesla: „design s kávou“. Design proto, že jde o jednu z hlavních profesních vášní investora a ve spojení s kávou vytvořit klidné místo uprostřed městského shonu, multifunkční prostor a komunikační místo, kde se mohou odehrávat neformální setkání všech milovníků designu a dobré kávy, ale také i pracovní schůzky, prezentace a výstavy s možností zakoupit si designové doplňky, které jsou součástí interieru kavárny.

Vstup do prostoru kavárny je z ulice Středova, přibližně v polovině dispozice. Jedná se o dva hlavní převýšené prostory se světlou výškou kolem 4,5 metru, které jsou situovány směrem k výkladcům do ulice Středová a Veselá.

Interieru dominují zelené twistery, tzn. nerezové sítě porostlé popínavými rostlinami, které opticky upravují převýšené prostory a zároveň je rozčleňují  na intimnější části a představují přírodní prvek pozitivně ovlivňující vnitřní klima.

Na twister v hlavním prostoru z jedné strany navazuje kůží čalouněný bar a z druhé strany obtáčí schodiště s lávkou, které zpřístupňuje jednací místnost, toalety a kancelář v patře. Posezení v této části kavárny je řešeno  židlemi RONDO s koženým polstrováním a stolky kónického tvaru, které pod prosklením uprostřed desky mají prostor pro designové exponáty. Dávají tímto způsobem možnost si vychutnat z blízka krásu těchto hraček i předmětů denní potřeby. V návaznosti na bar je za posuvnými dveřmi s lamelovou výplní umístěno zázemí kavárny a v druhé části schována předsíňka se záchodem pro vozíčkáře.

Kolem twisteru ve vedlejší části je navržena obytná krajina.  V prostoru je několik variant sezení od barevných čalouněných křesel přes pohodlné lavice až po barevné taburety z kolekce BENE PARCS. Celý prostor se dělí do boxů pomocí čalouněných stěn s vitrínami pro jednotlivé designové kousky.  V lavicích jsou integrované porty pro připojení k internetu a zdroji energie. Na stěnách se nacházejí  prosklené police s hrníčky barevnách škál PANTONE a lišty pro výstavy, které slouží k uchycení obrazů a fotografií.

Pokud  vystoupíme po schodišti  do prvního patra, převýšeného hlavního prostoru, dostaneme se po lávce do zasedací místnosti, která je oddělena od prostoru kavárny skleněnou stěnou a opticky vertikální žaluzií SILENTGLISS. V zasedací místnosti se nachází stůl HAWORTH COMPOSE se šesti židlemi HAWORTH VERY. Místnost osvětluje  lustr NEXT DNA. 

V prvním patře jsou rovněž umístěny pánské a dámské toalety s netradičním společným vstupním prostorem, který je oddělen od chodby neprůhledným sklem s prořezanými originálními piktogramy.

Jako povrch všech podlah v kavárně je navržen bezúdržbový koberec  s nízkým vlasem FORBO FLOTEX. Celý prostor kavárny je převážně osvětlen svítidly NEXT DROP, pod převislou částí  zasedací místnosti a v zázemích pak svítidly NEXT MOLEKULAR_LIGHT. Nad  barem  dominuje svítidlo NEXT ALIEN.

Exteriér kavárny byl při rekonstrukci vrácen do její původní podoby.  Průhled do velkých prosklených výkladců nechává návštěvníka tušit co se skrývá uvnitř a každý kolemjdoucí by pak měl  doslova nasát pocit svěžího dostupného designu z této unikátní historické rekonstrukce moderní kavárny. Nedílnou součást celého pojetí pak dotváří i unikátní nabídka a servírování nápojů a dezertů.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.01.11
Návštěvnost: 83039 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
dispozicia stefanpetras 27.01.11 08:11
fajn místo Kefrin 27.01.11 11:09
spoko Aka 28.01.11 09:16
Twister Petr 28.01.11 13:48
Sterilita ondrej.svancara 06.02.11 12:26
Úžasné místo Katka Bučková 06.08.11 08:47
hrůza 30.10.11 00:06
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.