Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Restaurant Vinikus

Autor: Gigon/Guyer Architekten
Adresa: Promenade 119, Davos, Švýcarsko | mapa
Web: www.scalavini.ch
Realizace: 1990-92

Vznik restaurace Vinikus byl prvním krokem při přeměně industriálního městského bloku v centru Davosu. Snahou investorů bylo proměnit místo se skomírajícím výrobním charakterem do podoby veřejného kulturního prostoru. Polovina původního objektu byla transformována pro účely restaurace, která se vyznačuje nabídkou prvotřídního vína a kuchyně. Exkluzivní program zformuloval jeden z klientů - mladý znalec vína Christoph Künzli. Sklep byl přeměněn na sklad vína a prostor restaurace byl nově zastropen a zastřešen tak, aby výška místností odpovídala charakteru nové funkce.
Podzemní část je postavena z betonu, navazující stěny z cihelného zdiva. V části velkorysého okna-výlohy staticky vypomáhá ocelový příhradový nosník. Barva vnějších omítek restaurace koresponduje s okolím a decentně upomíná na původ domu. Majestátně působí nápis nad oknem, který navrhnul Lars Müller.
Interiér restaurace je zcela obložen dřevem, sami autoři hovoří o motivu "podšívky domu". Obklad stěn dřevěnými panely přechází v parkety na podlaze a dodává interiéru komorní atmosféru. Posílen celkovým nasvětlením interiéru koresponduje s kvalitou nabízených služeb. Za zmínku stojí druh použitého dřeva - dub používaný na výrobu sudů.
Vinný sklep s místem pro degustaci vína odráží surovější stránku provozu. Je mu přiřazen pohledový beton. Regály s vínem vyrobili řemeslníci ze dřeva, avšak na rozdíl od restaurace není opatřeno úpravou lakováním. Uprostřed sklepa stojí dominantní stůl z masivního dubu.
I přesto, že se restaurace Vinikus obrací spíše na hosty ekonomických fór a milionové lyžaře, není vůbec na škodu pokochat se jí alespoň z vnějšku.
Autor: Jan Kratochvíl, 28.05.07
Návštěvnost: 64033 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
TIP NA VÝLET DocZenith 09.07.07 14:50
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.