Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Interiér hotelu NH Olomouc Congress

Autor: CAM Architekti s.r.o. | David Chromík
Spolupráce: Vít Pešina, Jindřich Brož, Martin Beránek, Pavel Dostál, Veronika Jugová, Darina Jasanská, Šárka Štědronská, Petra Žlebková
Adresa: Legionářská 21, Olomouc, Česká republika | mapa
Projekt: 2009 Realizace: 2010

Hotel je umístěn nedaleko historického jádra Olomouce. Svou jednoduchou hmotou uzavírá moderní sportovně relaxační areál. Kapacita zařízení je 137 pokojů ve 4 hvězdičkovém standardu. Dále nabízí velkorysé společenské zázemí s kongresovými sály a přímé propojení na zmíněné relaxační centrum.

K projektu nás přizvala společnost Gemo Olomouc v roce 2009. Stavba již byla v plném proudu a probíhala betonáž jednotlivých pater. Koncepce interiéru pokojů a veřejných prostor vznikala do konce roku 2009 přímo pro operátora NH Hoteles a byla z jejich strany pečlivě sledována.
Španělský řetězec provozuje více než 400 hotelů po celém světě. Je zaměřen na obchodní klientelu, která předpokládá, že se ve všech hotelech tohoto typu setká s podobným komfortem a kvalitou interiérů. V případě NH Olomouc Congress se však jednalo o produkt zvaný collection, který umožňuje pracovat s designem volněji. Koncepce interiéru je vytvořena s důrazem na nadčasovou jednoduchost, eleganci, a kvalitu materiálů.

Hotelové pokoje jsou provedeny v kontrastní kombinaci tmavé dýhy a světlé tapety. V nabídce jsou vedle standardních pokojů také superior pokoje, suity a apartmány.
Společenské prostory v přízemí jsou otevřené s prioritou zachování kontinuity. Cílem je prolínání jednotlivých funkcí a zároveň jejich individualizace.  Vstupem do foyer se příchozímu nabídne celá scenérie. Ta se částečně otevírá průhledům, avšak nikdy ne úplně.  Návštěvník vnímá kontrasty jednotlivých elementů, výraznou recepci, příjemnou atmosféru lobby, vizuálně je vtažen do děje ve výtahové hale. Odlehčené schodiště ze skla a kamene zve do kongresové části v prvním patře.
Průhledy lákají do baru a restaurace. Ty jsou odděleny barevnými skleněnými panely, které neuzavírají prostor, ale  dávají pocit intimity.
Restaurace A la carte je tmavší, snídárna je naopak velice světlá, plná denního světla.
Kompozice celku je komponována ve vrstvách, gradujících do nitra budovy. Práce se světlem a povrchy materiálů mění proporce a výšku prostoru.

Literatura

Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.11.10
Návštěvnost: 66936 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
N(a) H(...o) Hotels Jan Pavel 01.03.13 13:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.