Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
The Hotel
Deluxe Boutique Hotel

Autor: Jean Nouvel
Adresa: Sempacherstrasse 14, Lucern, Švýcarsko | mapa
Web: www.the-hotel.ch
Náklady: 4 900 000 USD Realizace: 1999-2000

"Neměly by mít lesklá a matná čerň dvě odlišná jména?"

V roce 1999 obohatil Nouvel pitoreskní švýcarské městečko Lucern miesovskou bravurou. Místní hoteliér Urs Karli se svezl na úspěchu kongresového centra a zakoupil sedmipodlažní budovu (původně škola, kancelářské budova a bytovka s výhledem do parku) a nechal ji stejným autorem přestavět na luxusní hotel s restaurací. Hotel podobné kategorie by měl na stěnách koberce a na oknech nařasené závěsy. V novelově hotelu se klient musí spokojit s citlivě chladným modernistickým přístupem - dřevěná podlaha z Jatoby (brazilské třešně), místo záclon se okna zakalují po elektrickém impulsu. Nábytek je také autorský. Na stropech pokojů jsou obří fotografie z filmů od Bunuela a Felliniho po Lynche s Greenawayem. Nouvel vysvětluje: "Filmy jsou naší verzí řecké mytologie". Obrázy zachycují romantické, jindy napínavé momenty z filmů. Umělcem Alainem Bony vymaloval stěny pokojů, které působí jako rozmazané "afterimages" fotografií na stropě.
Jak zajistit dostatek světla ve sklepě s černě natřenými stěnami? Stačí trocha duchampovské hry se zrcadly a dostanete sem daleko víc než pouhé světlo. Restaurace Bam Bou v suterénu je přístupná veřejnosti, o efektu zrcadel se můžete sami přesvědčit. Trend rodinných hotelů, s omezeným počtem pokojů je in (Quartier 65 od Maxe Dudlera, Blue Moon od FOA).

Data:
Hoteliér: Urs Karli
Plocha: 15.000 čtverečních stop
Počet míst v restauraci a baru: 70
Počet pokojů: 25
Velikost pokojů: 382-578 čtverečních stop
Cena pokojů: 244-287 USD

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 18.01.09
Návštěvnost: 85414 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.