Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Divadlo Grand Canal

Autor: Daniel Libeskind
Spolupráce: Arts Team (part of RHWL Architects), ARUP Acoustics (UK), ARUP (Dublin), Billings Design Associates, Bruce Shaw Partnership, McCauley Daye O’Connell Architects, Michael Slattery & Associates, Pritchard Themis
Adresa: Grand Canal Square, Docklands, Dublin, Irsko | mapa
Web: www.grandcanaltheatre.ie
Investor: Ramford Limited
Realizace: 2010

Divadlo Grand Canal a komerční development v Dublinu zahrnují divadelní a dramatické centrum s kapacitou 2000 sedadel, jež je včleněno do komerční plochy tvořené dvěma administrativními bloky, které nabízejí 375 tisíc čtverečních stop pronajimatelných kancelář- ských a obchodních ploch. Nachází se v samém srdci developmentu u přístavu Grand Canal a vytváří ústřední bod náměstí nesoucího stejné jméno.
Divadlo Grand Canal o celkové ploše 117 tisíc čtverečních stop je srdcem celého zdejšího developmentu. Budova je založena na konceptu scén: scéna samotné divadelní budovy, scéna náměstí a v noci osvětlená scéna divadelní lobby nad ním. Divadlo se stává hlavní dominantou rozlehlého veřejného náměstí, na jehož jedné straně se nachází  pětihvězdičkový hotel a residenční stavby a na straně druhé admini- strativa. Náměstí funguje jako velkolepá venkovní lobby divadla; díky dramatickému pozadí divadelní fasády a plochám určeným k výhledům se stává scénou pro schromažďování občanů.
Svými fasádami, prosklenými atrii a krajinou střech dotvářejí dvě kancelářské budovy, jež tvoří komerční development, udržitelné prostředí na nejvyšší technické úrovni doby. Návrhem multipodlažních prosklených atrií do sebe komerční stavby pojímají navazující obchodní, residenční, kluturní a veřejné prostory a prvky.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 26.10.10
Návštěvnost: 62809 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Development Daniel John 26.10.10 12:09
ďábel kedd 28.10.10 16:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.