Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotelový klub v Novém Jičíně

Autor: Milena Galátová
Autor stavby: Jan Trubačík
Adresa: Bohuslava Martinů 1884/1, Nový Jičín, Česká republika | mapa
Web: www.tatrovanka.cz/a-klub
Investor: Miroslav Posad
Projekt: 2008 Realizace: 2008
Užitná plocha: 355 m²

Bývalý Kulturní dům se nachází v okrajové části Nového Jíčína. Hotelový klub představuje první etapu celkové rekonstrukce tohoto objektu. Cílem klienta je zde vybudovat luxusní hotel s přiléhajícím sportovním zázemím. Návrh interiéru je do značné míry ovlivněn danostmi původních suterénních prostor a návazností na budoucí areál. Provoz klubu se odehrává v několika menších prostorách. Centrem je vstupní, kavárenská část, určená především pro denní pobyt – pití kávy, pojídání zákusků a čtení denního tisku, která je jako jediná přirozeně osvětlena nově vybudovanými anglickými dvorky. Večer pak tento prostor změní atmosféru a stane se místem setkání hotelových hostů s dominantou svítícího barového tělesa a s vinotékou obloženou perleťovou mozaikou v barvě vína jako nenápadným šperkem v pozadí. Posuvné dýhované panely oddělují vinárnu a salonek. Vinárna je místem pohodlí, s čalouněnými lavicemi podél stěn a intimnějším osvětlením nad jednotlivými stoly. Salonek pro dvanáct osob má charakter obytné jídelny v rodinné vile, atmosféru dotváří dýhovaný obklad stěn a vestavná nika se starožitným servisem pro speciální příležitosti. Poslední prostor s dřevěnou podlahou a pódiem pro živou i reprodukovanou hudbu slouží jako tančírna, ale podle potřeb uživatele může být využit pro více účelů.
Ve všech částech interiéru jsou použity stejné materiály a podobná barevnost. Na podlahách se objevuje velkoformátová dlažba a průmyslová mozaika z exotického dřeva, na stěnách kombinace obkladů lakovaných a dýhovaných, skleněná mozaika. Výrazným designovým prvkem jsou zde tapety, závěsy a vestavěné skříně. Dominantní barvou prostoru je žlutozelená, kterou doplňují béžové odstíny (lak, keramická dlažba) a tmavé dýhované desky.

Literatura

Projekt
Fotograf
Štěpán Vrzala
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.10.10
Návštěvnost: 55228 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.