Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stomatologické centrum Vodňany

Autor: Ateliér Sféra | Martin Rezek, Tomáš Stránský, Vojtěch Geryk
Adresa: Za Kapličkou 1312, Vodňany, Česká republika | mapa
Investor: Manželé Pelíškovi
Projekt: 07/2007 - 05/2008 Realizace: 08/2008 - 10/2009
Užitná plocha: 335 m² Zastavěná plocha: 395 m²
Plocha pozemku: 1212 m² Obestavěný prostor: 1590 m³

Architektonická forma stomatologického centra vychází z jasného provozního schématu, které odpovídá geometrické charakteristice parcely a provozním potřebám moderního zdravotnického zařízení. Zastřešení je tvořeno kombinací pultových střech, které reaguje jednak na specifický provoz v interiéru a také na situaci parcely. Objekt svým jasným designem určuje protiváhu okolní komerční zástavbě, zároveň se snaží posunout stavební standard této lokality a navíc svým moderním tvaroslovím tvoří atraktivní, jasně zapamatovatelnou dominantu.

Funkčně se jedná o trojtrakt s aditivně řazenými ordinacemi. Dispoziční řešení je přehledné a jednoduché.  Jednopodlažní objekt s centrální chodbou, která tvoří jakési jádro objektu. Z hlediska provozu je hmota objektu dělena na část veřejnou, určenou pro čekající pacienty a recepci, část polosoukromou tvořenou ordinacemi a soukromou zónu obsahující laboratoře, denní místnosti personálu a technologické zázemí. Separace veřejné a soukromé zóny je řešena půdorysným odklonem centrální chodby. Chodba je nasvětlena přirozeně od čekárny a z druhé strany od personálního vchodu. Ordinace a laboratoře v úseku pod nižší hranou pultů jsou přirozeně nasvětleny velkoplošnými okny. Velké prosklené plochy na jižní a západní fasádě jsou proti nadměrnému přehřátí chráněny dřevenými lamelovými rošty, které zároveň brání vniknutí a jsou výrazným designovým prvkem fasád. Ordinace a zbylé místnosti pod vyššími hranami pultů využívají horní nasvětlení, které zajišťují pásová okna pod střechou v úseku mezi vazníky.

Stavebně-technické řešení
Jedná se o jednopodlažní nepodsklepenou stavbu. Objekt konstrukčně funguje jako trojtrakt. Obvodové zdivo je provedeno z cihel Porotherm 44 P+D a nosné střední zdivo Porotherm 25 AKU P+D.  Vnější povrchy stěn jsou tvořeny probarvenými omítkami tmavě šedého a červeného odstínu. Střecha objektu je navržena jako kombinace dvou pultových střech opačného sklonu, které ve střední části tvoří sedlové zastřešení. Krov je řešen z dřevěných sponkovaných vazníků s přesahem na jedné straně přes obvodovou zeď. Vazníky jsou v interiéru částečně pohledové v místnostech s horním nasvětlením. Střešní krytinu tvoří hladká plechová krytina se stojatou drážkou v červené barvě.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.09.10
Návštěvnost: 56639 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.