Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Půdní byt Myslbekova

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Hana Štěpková, Eleonora Kubani
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2008–2010 Užitná plocha: 110 m²

Jedná se o půdní byt velikosti cca 110 m². Původně navrženou dispozici projektantem jsme s ohledem na interiér lehce poupravili - zejména koupelnu a kuchyni.
Celý interiér je laděn do jednoduché barevnosti. Na podlahu byla vybrána dřevěná mozaika z kouřového dubu na anglickou (pravidelnou) vazbu. Ostatní nábytek je díky tomu laděn do kombinace bílé a kouřové.
V hlavnímu obytnému pokoji dominuje kuchyně s velkým varným ostrůvkem. Zadní vysoké skříně maximálně využívají daný prostor, takže lednice je zapištěna do niky k chodbě, ostatní skříně už jsou pouze mělké. K jídelnímu koutu byla navržena nika, jejiž vnitřek je vytapetován kontrastní limetkovou tapetou s africkými vzory a imitací kůže. Jídelní stůl je rozkládací a pojme tak i více hostů. Knihovna - obývací stěna je tvořena systémem posuvných dveří z pískovaného zrcadla.
Dispozice koupelny byla navržena tak, aby bylo možné umístit vanu, velký sprchový kout a velké umyvadlo na desku. Povrch je z většiny tvořen cementovou stěrkou, sprchový kout je obložen velkoformátovou dlažbou s "mozaikovým" povrchem.
Přes celou šířku koupelny prochází nerezová nika. Střídmá barevnost je ozvláštněna oranžovou gumovou sprchou Agape. Vedle sprchy je vystavěna nika, do které je použit systém potravinové skříně - tedy výsuv. Stějně tak zrcadlo nad umyvadlem je posuvné a ukrývá mělké poličky pro kosmetiku. Největší výhodou koupelny jako takové je střešní okno (na elektrické ovládání). Koupelna má díky tomu přístup denního světla i přirozeného větrání i přesto, že je umístěna ve středu dispozice.
Hlavní ložnice je situována do dvora. Jedná se o poměrně malou místnost, z níž je přístupná samostatná šatna.
Terasa orientovaná do vnitrobloku osvětluje a prosluňuje vstupní centrální halu.
V hale byla na stěnu s dveřmi použita opět vinylová tapeta s imitací kůže a afrických vzorů, tentokrát ve světle šedém tónu.  Do haly je umístěna výrazná dekorace z brazilské liány.
Celkově je dispozice řešena s ohledem na dostatek úložného místa - samostaná šatna u ložnice pro oblečení denní potřeby, komora přístupná z haly pro sezónní oblečení a další, komora na domácí práce s pračkou a sušičkou a navíc ještě půda nad 1/2 celého bytu.
Projekt
Fotografie
Martin Zeman
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 22.06.10
Návštěvnost: 69715 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Perfektní Beata Lenarcik 02.07.10 13:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.