Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu U Smaltovny

Autor: OOOOX s.r.o. | Jakub Vala, Radka Valová
Adresa: U Smaltovny, Praha, Česká republika
Realizace: 2009

Jedná se o částečnou rekonstrukci bytu z 30. let v Holešovickém činžánku.
V bytě jsou zachovány původní prvky - jako vestavné botníky, úložné prostory atd. V devadesátých letech v bytě proběhla méně úspěšná rekonstrukce koupelny, toalety a předsíně. Zhruba po osmi, co v bytě žijeme, bylo třeba upravit už dodělávající koupelnu atd. Přistoupili jsme tedy k částečné rekonstrukci, která se týkala právě koupelny, toalety a předsíně. Rozhodli jsme se byt celkově barevně sjednotit, jako barvy byly vybrány světle a tmavě šedá - barva je úžasná v tom, že řpi každém denním světle hází jiný odstín - nekdy do hněda, nekdy do fialova, jindy naprosto šedá. Dala výborně vyniknout původním dubovým parketám z 30. let. Jako dominantní materiál pro pás koupelny, toalety a vstupní haly jsme vybrali cementovou stěrku.
V koupelně byla upravena dispozice, původní vanu nahradil velký sprchový kout, vznikla nika pro pračku a sušičku, naproti nika s policemi, takže samotná část koupelny je velmi jednoduchá. Nad umyvadlem vyniká zrcadlo v hrubém dřevěném rámu. Dlouho jsme hledali vhodný držák ručníku, aby byl dlouhý a dosáhl až do sprchy - nakonec jsme zvolili lankovou garnýž z Ikea.
Na toaletě jsou použity doplňky Agape - lankový systém pro zásobnkí papírů, držák toaletního papíru, držák štětky a zrcadlo. Na záchod byla jako doplňková barva ke stěrce zvolena tmavě šedá, aby vynikla bílá sanita.
Ve vstupní hale bylo umístěno velké zrcadlo. V rohu jsou ze stropu svěšeny háčky "Flying hooks", které jsou tématicky doplněny samolepkou od Domestic. Do koupelny a na toaletu byly osazeny skleněné posuvné dveře na přiznané nerezové kolejnici.
Ložnice zůstala kromě výmalby beze změn.
Obývací pokoj došel naplnění podle naše kréda - že každý by měl mít zařízený byt podle toho, co opravdu dělá....my sledujeme filmy..... takže jsme původní klasickou sedačku vyměnili za lehátka, která mají vícero využití - lze z nich udělat velké lůžko pro přespání návštěv. Další možností je "rohová" sofa, pro početnější návštěvy např. rodiny.
Na stěnu s televizí byly provedeny police pro dvd.
Projekt
Fotografie
Martin Zeman
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 22.06.10
Návštěvnost: 71541 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Důmyslné Beata Lenarcik 02.07.10 13:47
Detail Beata Lenarcik 02.07.10 13:56
re: Detail Radka Zedníková 08.07.10 11:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.