Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Půdní byty - Nusle

Autor: D3A spol. s r.o. | Daniela Polubědovová
Spoluautor: Stanislav Fiala
Adresa: V Luhu 15, Nusle, Praha, Česká republika
Projekt: 2005 Realizace: 2005 - 2006
Užitná plocha: 149 m² Obestavěný prostor: 315 m³

Rekonstrukce podkrovních prostor činžovní vily v Nuslích byla neobvyklá tím, že nešlo o návrh bytů pro konkrétního uživatele a realizaci jeho specifických představ, ale měly svou novou atmosférou oslovit širokou klientelu budoucích nájemců.
Dva přibližně stejně velké nájemní byty vznikly na půdoryse neobydlené půdy a sousedního prostorného bytu. Menší byt (A) je ře­šen jako mezonet s vloženým podlažím, na kterém se nachází pracovna a ložnice, větší byt (B) zaujímá převážnou část spodního podlaží.
Dispozice nových prostor jsme se snažili co nejvíce otevřít a prosvětlit tak, aby odpovídaly současným způsobům bydlení. Skleněnými příčkami dnes vniká světlo do dříve tmavých chodeb, ocelové schodiště zavěšené na táhlech pokračuje v podkroví skleně­nou podlahou, která odhaluje členitost bytu a prosvětluje střešními okny kromě obytného patra s ložnicí i vstupní prostor. Výběr použitých materiálů byl ovlivněn i cenou, hledali jsme levnější řešení, ale snažili jsme se odpoutat od standardních materiálů a představ. Koupelny jsme natřeli zářivou voděodolnou žlutou barvou; v obou bytech tak výrazně svítí přes příčky z mléčného skla. Dělicí příčky, nové dveře a vestavěný nábytek v koupelnách a kuchyních byl vytvořen z betonářské překližky. V kontrastu s naprosto současnými interiérovými vstupy jsme rádi zachovali a pracovali s původními materiály. Parkety jsme v ně­kterých místnostech pouze obrousili a napustili olejem s bílým pigmentem stejně jako některé části dřevěné konstrukce střechy, starou teracovou podlahu jsme očistili a propojili nerezovým plechem s dalšími místnostmi.
Společným drobným symbolem obou nových interiérů jsou hejna motýlů, která se ve formě grafiky rozlétla na čirých sklech po­dlahy i příček a tvoří i drobný rastr vyřezaný do plechu vstupní branky.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 17.05.10
Návštěvnost: 52137 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.