Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obchod FOX

Autor: LABOR13 | Martin Vomastek, Albert Pražák
Adresa: Revoluční, Praha, Česká republika
Realizace: 2009

Firma Fox se zabývá prodejem oblečení a doplňku pro mladé. Zadáním bylo vytvořit interiér obchodu s ne zcela obvyklou atmosférou. Prostor, který bude výrazně odlišný od pražských skateshopů přecpaných oblečením i předesignovaných sterilních a drahých butiků. 
Základní myšlenkou bylo navrhnout zajímavý prostor s použitím levných materiálů. Použité materiály (beton, OSB desky, vruty) i spoje materiálů v interiéru jsou pohledově přiznané.
Celý obchod je řešen v kontrastní bílo-černé barevnosti. Černá barva je použita pro hrubý konstrukční materiál jako jsou nosné OSB stěny a spojovací kovový materiál. Bílá barva je naopak použita pro exaktní, přesné, lesklé, vložené prvky z lakovaných desek MDF. Neutrální bílo černá barevnost dává vyniknout barevné pestrosti prodávaného sortimentu.
Obchod byl vytvořen spojením dvou oddělených částí. Tím vznikl značně členitý prostor s různou světlou výškou. Do tohoto složitého prostoru jsme vložili konstrukci z OSB desek opatřených  černým matným nátěrem. Konstrukce pokrývá stěny a částečně i strop a vytváří dojem kontinuálního prostoru -  "jakési liščí nory"(fox - anglicky znamená liška a motiv lišky je i v logu firmy). OSB předstěna zakrývá i nové technické  rozvody - elektroinstalaci, světla a světelné lišty s osvětlením. Také slouží přímo jako instalační plocha. Do této hrubé struktury jsou vloženy exaktní lesklé bílé hmoty, které plní funkci pokladny, převlékací kabiny a zejména je v nich prezentován sortiment prodejny.
Tento základní koncept ještě doplňuje nenápadná grafika založená na firemním logu. Tento motiv je nahodile rozmístěn po prostoru celé prodejny a místně proniká výlohou i do prostoru vlastní ulice. Malé lištičky tak symbolicky propojují interiér obchodu s prostorem ulice.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.02.10
Návštěvnost: 65537 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.