Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Café Holport v Praze-Holešovicích

Autor: D3A spol. s r.o. | Stanislav Fiala, Daniela Polubědovová
Adresa: Komunardů 32, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: TUNNEL, s.r.o. (Petr Strejček), VITRA Koncept, s.r.o. (David Řezníček)
Projekt: 2000 Realizace: 2000

Ze čtyř místností (bývalých kanceláří) jsme vybouráním velkých otvorů v dělicích nosných stěnách vytvořili náznak halového prostoru, pro kavárnu, která by se měla čas od času změnit na výstavní sál, koncertní sálek, či přednáškovou místnost. ČERNÁ HALA měla posloužit celému areálu bývalé holešovické továrny jako prvek, který uvítá příchozí návštěvníky a rozešle je dále do areálu: Velkým proskleným otvorem do BÍLÉ HALY showroomu VITRA v přízemí, druhým velkým otvorem do dvora, kde mohla být i letní zahrádka a malým kulatým otvorem ve stropě - po novém točitém schodišti do ŠEDÉ HALY galerie TUNNEL, kde se už tehdy pořádaly různorodé kulturní akce, jako výstavy, přednášky, koncerty a třeba i módní přehlídky.
Do černé barvy jsme ponořili vše, co jsme mohli, protože jsme věděli, že je při pořádání různých výstav či divadelních akcí velmi užitečná a nechává vyniknout všemu světlému i barevnému, co sem přinesete a chcete ukázat. Barevní lidé, kteří sem přijdou, se také lépe soustředí spíše na sebe vzájemně a nikoli na okolí, takže by jim to mělo přinést větší soustředění a klid. V zájmu navodit ležérní pocit jisté nedokončenosti jsme nechali vybourané otvory "okousané", betonovou podlahu jen lehce černě namořenou (jako vybledlé džíny), aby jí nevadil prach a mokro, přinesené z ulice. Přechodové prvky na podlaze, vyrovnávající různé výšky, prahy, rámy oken a dveří, schodiště i vstupní vrata do hlavního průchodu a jeho podhled, jsme nechali v reznoucí černé oceli, kterou jsme jakoby vytáhli ze starých skladů továrny.
Barový pult i zázemí, jakož i stolky, jsme vyrobili z černých polypropylenových desek, dobře odolávajících náročnému provozu.
Kolem obvodových stěn haly jsme navrhli čalouněnou koženkovou lavici, na kterou by se vešlo do řady velké množství lidí. Překážející nosný pilíř křížového půdorysu uprostřed, jsme obkroužili sestavou organicky tvarovaných polic, ve kterých mají návštěvníci najít časopisy a knihy o designu a architektuře, které ke konceptu CAFÉ HOLPORT nedílně patří.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 23.11.09
Návštěvnost: 46019 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Skvěle. yannah 26.11.09 11:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.