Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Loft v Praze-Holešovicích

Autor: D3A spol. s r.o. | Daniela Polubědovová
Spoluautor: Stanislav Fiala
Adresa: Dělnická, Holešovice, Praha, Česká republika
Projekt: 2003 - 2004 Realizace: 2003 - 2004

Proměnit prostor staré holešovické výrobní haly na byt pro tříčlennou rodinu pro nás od začátku představovalo velmi zajímavou a lákavou výzvu. Obdélníková hala je umístěna ve dvoře činžovního domu a kromě působivých malých oken umožňovala nasvětlení pouze z jedné strany, což mělo zásadní vliv na dispoziční řešení bytu.
Ocelová konstrukce vloženého patra vymezuje půdorys hlavní obytné části prostoru, která si zachovává svou původní výšku. Z obytné části, která se prolíná s jídelnou a kuchyní, jsou přístupné všechny další místnosti v přízemí a ocelové schodiště vedoucí do patra. Při tvorbě bytu bylo pro nás důležité zachovat pocit velkého vzdušného prostoru a zároveň podpořit pronikání denního světla do všech místností. Proto jsme použili jako hlavní materiál dělicích příček čiré a mléčné sklo. Pro zachování intimity mají jednotlivé místnosti neprůhledný závěs, který při zatažení místnost opticky uzavře. Vizuální dojem z prostoru je tedy možno měnit zavíráním či otvíráním jednotlivých místností. Kontrast vůči hladkým skleněným plochám tvoří trámový strop, který je ponechán ve své původní industriální podobě a spolu s odhaleným cihelným zdivem připomíná starou atmosféru průmyslových Holešovic.
Specifickou atmosféru v obytné části bytu lze vytvořit spuštěním velkého projekčního plátna umístěného pod trámovým stropem. Nezvyklá velikost domácího kina vznikla díky původní výšce haly, kterou si zachovává obývací prostor.
Realizovat tento poměrně nestandardní způsob bydlení se podařilo také díky veliké otevřenosti investora a jeho odvaze experimentovat.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 13.11.09
Návštěvnost: 66010 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
D3A + investor A.J.K. 13.11.09 13:02
D3A sa stava po "Atelier Kunc" moja druha srdcova zalezitost rk 13.11.09 13:42
super stepank 13.11.09 23:14
Super Martina Strnadová 19.11.09 18:40
bravo! Mirjana Petriková 19.11.09 19:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.