Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu v Újezdě nad Lesy

Autor: Jan Klempíř
Adresa: Újezd nad Lesy, Česká republika
Realizace: 2009

Po návštěvě rozestavěného bytu v developerském projektu na okraji Prahy jsme s jeho budoucími obyvateli usoudili, že je třeba především  něco provést s již prováděným, ale sotva začatým prostorovým uspořádáním bytu. Obývací pokoj se obracel pohledem mezi ostatní domy, přestože z jiného okna je krásný výhled na západ, do dálky. Byt měl okna po třech stranách, přirozené světlo však nebylo v jeho středu téměř cítit.
Soubor domů nebyl příliš velký a snad proto byl developer k možnosti zásadnějších úprav relativně vstřícný.
Víceméně čtvercový půdorys bytu dělí nosná zeď s velkým otvorem uprostřed. Zeď jednoznačně odděluje chladnější, sevřenější část od prosluněné obývací. Směrem, kterým se otvírá pohled do bytu po otevření vstupních dveří, stojí kolmo k ní řada sloupů a tato osa obě části ještě jednou rozdělí. Při pohledech jejím směrem zůstává totiž pohled do prostoru za nimi - kuchyně na vyvýšeném stupínku - skrytý, otvírá se až dál, při průchodu bytem. Podobným způsobem se pohledům z obývacího pokoje nazpět ke vstupu přikrývá ložnice, respektive stavbička šatní skříně, která ji skutečně vymezuje. Menší část obytného prostoru za kuchyní, která nyní slouží jako jídelna, se do budoucna uzavře, bude sloužit jako dětský pokoj.
Shodou okolností se nad velkou většinou půdorysu sešly pěkně povedené strany prefabrikovaných betonových panelů stropní konstrukce, přestože se samozřejmě předpokládalo jejich omítnutí. Panely zůstaly odkryté, pouze se očistily. Nerezová žebra prototypu světelného systému zakryla technologické spáry a nestejné výšky osazení panelů. Zrcadlí betonovou strukturu a rozvádí nízké napětí do posuvných svítidel.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Fotograf
Alexandr Hudeček
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.10.09
Návštěvnost: 66656 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
byt Martina 15.10.09 17:46
4 Martina rk 17.10.09 16:34
Dobrá práce Baru 02.01.10 21:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.