Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plážový klub Zuiderduin

Autor: Bas Spanjers
Adresa: De Bucksweg 2, Westkapelle, Nizozemí | mapa
Web: www.zuiderduinbeachclub.nl
Investor: Fletcher Hotel Group
Realizace: 2009 Zastavěná plocha: 370 m²

Na pláži Westkapell, malého pobřežního města v Holandsku, byl nedávno pro veřejnost otevřen plážový klub s názvem 'Zuiderduin'.
Výchozím bodem, na němž pak spočíval celý koncept, byla stavba s co největší venkovní plochou, kde si lidé budou moci užívat během svého pobytu na pláži za teplých a slunečných dní jídlo, pití a krásný výhled na pobřeží a Severní moře.
Malé rozměry pozemku však omezovaly maximální plochu venkovní terasy. Vyřešilo se to 'přeložením' terasy, což mělo za následek dvě venkovní plochy. Jedna terasa se nachází na nižší úrovni, kde je umístěn také bar, a relaxační plošina k opalování na horní úrovni s velmi krásným výhledem do všech směrů.
Koncept 'ohnuté' terasy dává stavbě velmi jasný a snadno rozpoznatelný výraz. Tento architektonický koncept je doveden do všech úrovních stavby.
Terasu ze všech stran pokrývá stejné obkladové dřevo. Užitím pouze tohoto materiálu se stavba jeví jako jeden silný plát ohnutý do tvaru U. Schodiště, které poskytuje přístup oběma terasám, je rovněž navrženo jako součást tohoto plátu. 'Ohnutím' terasy vznikl zcela přirozeným způsobem vnitřní prostor, který je využíván jako restaurace a bar. V prostoru mezi dvěma terasami lze nalézt také kuchyni, kout s občerstvením a technické zázemí.
Spanjers Architect
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 25.11.09
Návštěvnost: 56028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.