Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kunsthalle

Autor: Adolf Krischanitz
Adresa: Franz Zeller Platz 3, Kremže, Rakousko | mapa
Web: www.kunsthalle.at
Realizace: 1995, 2000, 2001 Soutěž: 1992

Hlavním motivem Kunsthalle v Kremži je dialog staré stavby (bývalé tabáková továrna) s nově vytvořenou hmotou (výstavní hala a přednáškový sál). Paralelně mezi těmito stavbami probíhá vnitřní dvůr se zasklenou střechou a příležitostně slouží k výstvavám a společenským akcím. Stará a nová stavba dohromady poskytují řadu rozdílně strukturovaných částí, které vedle samotných výstavních prostor obsahují i přednáškový sál, foyer, kavárnu, kanceláře a technické zázemí. Byl ponechán raně industriální charakter stavby a ponechány historicky důležité prvky jako např. sloupy, okna apod. Nově vytvořené prostory se materiálově i vybavením drží zpátky, aby poskytovaly vystavovaným exponátům co největší prostor.
Kunsthalle v Kremži vznikla v prostorách bývalé tabákové továrny z roku 1852. Během doby ztratila budova svoji funkci, ne však kvalitu svých vnitřních prostor. V roce 1992 proběhla mezinárodní architektonická soutěž na přestavbu továrny. V letech 1994-95 se Adolfu Krischanitzovi podařilo citlivě rehabilitovat starý stav a racionálně budovu rozšířit o 1400 čtverečních metrů výstavních ploch v jasné přístavbě. V následujících letech přestavěl Krischanitz uvnitř budovy obchod a restauraci a jako poslední přírůstek stejného autora je gastronomický pavilon z roku 2001.
Autor: Petr Šmídek, 24.02.13
Návštěvnost: 45293 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.