Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ruefa Lounge

Autor: SUE ARCHITEKTEN | Christian Ambos, Michael Anhammer, Harald Höller
Adresa: Hauptplatz 17, Štýrský Hradec, Rakousko
Investor: Verkehrsbüro Ruefa Reisen GmbH
Náklady: 400 000 Euro Projekt: 2007
Realizace: 2008 Užitná plocha: 380 m²

Bankovní budova zapsaná jako kulturní památka se stává centrem cestování
Architektonická intervence, která v bankovní budově vytvořila moderní centrum cestování, je působivá a přitom střídmá. Při navrhování jsme měli na mysli, že dovolená začíná v cestovní kanceláři a – stejně jako na dovolené – přání by zde měla být plněna rovnou, s nezbytným poklidem a velkorysostí. Aby se klienti v Ruefa Lounge mohli uvolnit a nebyli rušeni od podstatného – tedy výběru zasloužené dovolené snů, nenajdete zde žádné zbytečné zdobné dekorace.

Recepce
Žádné vysoké prahy ani jiné barieréry nepřehrazují vaši cestu z hlavního náměstí do centrální konzultační haly s vysokým stropem, kde můžete získat veškeré důležité informace týkající se cestování rychle a přímo. Dominuje zde prostoný, víceúčelový, mobilní nábytek, který vybízí k pohodlnému, uvolněnému listování brožurami, během něhož si můžete vychutnat dobrou kávu; a nebo k důkladnějšímu ponoření se do literatury o cestování a k počátečnímu rozhodnutí.
Podobně jako v hotelu jsou zde napravo a nalevo dva recepční pulty, které poskytnou možnost úvodního, nekomplikovaného vstupního setkání.

Uvolněná atmosféra během konzultace
Individuální, podrobnější konzultace se odehrávají v postranních částech. Světlé prostory, měkkost a transparentnost materiálů – místo určené pro osobní rozhovor. Středobodem se zde stává zákazník, a proto zde už nenajdete stěny s brožurami, které by vás rušily a které vás koneckonců vždy přemohou, naopak, tady vítězí přesvědčení, že optimální řešení může být nalezeno společně skrze intenzivní konzultaci. Uvolněná atmosféra proniká do každé lóže. Společně s firmou Selus jsme pro tyto prostory vyvinuli speciální systém osvětlení.

Flexibilní, multifunkční a živé
Také cestovní agentura se může transformovat. Veškerý nábytek z centrální haly lze přestěhovat během chvilky, textilie z postranních prostor lze rychle svěsit, pracovní stoly mezitím zmizely a ústřední prostor je připraven k přednášce, prezentaci nebo večerní party. Variabilní prostor přímo v centru města – klientova touha po živém místě plném událostí byla naplněna.

Setkání důvěrně známého a překvapení
Vyjímečné a nové kvality konzultačního centra zaměřeného na cestování se odrážejí také v použitých materiálech, jež reflektují vlastnosti, které cestovatelé vyhledávají: důvěrně známé a zároveň překvapivé, elegantní a zároveň finančně nenákladné. Klasická elegance je kombinována s novými postupy, tradičními prvky se setkávají s neobvyklými. Všechen nábytek je vyroben z přírodního dřeva, které je kombinováno se zářivě oranžovou barvou.


Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 28.09.09
Návštěvnost: 52675 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.